Klient: Indywidualny Biznesowy

Nowoczesny taras

Tarasola Simple – zadaszenie tarasu

Architekci tworzący domy według zachodnich standardów przykładają ogromną wagę nie tylko do samej bryły budynku i wnętrz, ale również
do zewnętrznej strefy. Zadbany, nowoczesny taras jest nieodłączną częścią wizji architektonicznej, stanowi stylową ozdobę budynku i wiernie służy mieszkańcom i gościom. Dla wszystkich tych, którzy stoją przed wyzwaniem urządzenia swojej własnej strefy wypoczynku na świeżym powietrzu, przygotowaliśmy garść praktycznych porad i inspiracji.  Jakie rozwiązania są teraz na czasie? Sprawdź!

Nowoczesny taras – design w najlepszym wydaniu

Stylem, który sprawuje w światowym designie rządy absolutne, jest minimalizm. Na nowoczesnym tarasie urządzonym według zasady
„mniej znaczy więcej” układ przestrzenny zdominowany jest przez geometryczne formy. Proste linie i ostre kąty nadają kompozycji surowości
i przejrzystości. Kolejną istotną cechą tarasów zaprojektowanych w nowoczesnym duchu jest znoszenie granic między elementami architektonicznymi a zielenią – krawędzie tarasu pozbawiane są balustrad, natura wdziera się do salonu przez ogromne okna panoramiczne, elewację budynków urozmaicają ogrody wertykalne. Połączenie chłodnego w odbiorze minimalizmu z żywą, intensywną zielenią przynosi naprawdę zachwycające rezultaty.

Tarasola Technic z roletami screen i systemem przeszkleń

Jakie materiały znajdą zastosowanie na nowoczesnym patio? Przed naszymi domami coraz częściej gości szkło, metal oraz wielkoformatowe, polerowane płyty gresowe lub kamienne. Łączenia między elementami posadzki przeważnie są niemal niewidoczne, tworząc efekt jednolitej tafli. Ciekawym sposobem na przełamanie surowej kompozycji jest zastosowanie wstawek z drewna.

Stylowy, nowoczesny taras – luksusowy salon pod chmurką

Era nudnych stołów, krzeseł i ławek z drewna czy niskiej jakości tworzyw sztucznych raz na zawsze dobiegła końca. Nowoczesny taras coraz bardziej upodabnia się do salonu. Próżno szukać tutaj prowizorycznych mebli, które zamiast odpoczynku serwowały nam ból pleców. Ich miejsce zajęły wygodne, dopracowane do perfekcji komplety wypoczynkowe, które mogłyby stanąć w najbardziej ekskluzywnym salonie. Co ważne, wyposażenie outdoorowe proponowane przez czołowych producentów urzeka nie tylko finezyjną formą, ale również trwałością. Prym na rynku niewątpliwie wiodą meble wyprodukowane z innowacyjnego technorattanu oraz antykorozyjnego aluminium. Materiały o podwyższonej odporności na czynniki zewnętrzne zachowują swoją nieskazitelną formę pomimo długotrwałego kontaktu z promieniowaniem UV, wilgocią oraz skrajnymi temperaturami, a jednocześnie nie wymagają stosowania żadnych zabiegów impregnacyjnych. Nie musimy unikać tapicerowanych elementów z obawy o to, że pierwsze załamanie pogody zniszczy tkaniny. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom (na przykład pokrywaniu materiału specjalną powłoką teflonową) obicie nie absorbuje wilgoci, a na jego powierzchni nie pojawiają się nieestetyczne zacieki i zabrudzenia.

Wśród estetów przykładających dużą wagę do wyglądu swojego najbliższego otoczenia ogromną popularnością cieszą się monochromatyczne kompozycje. Połączenie ze sobą mebli, dodatków i kwitnących roślin w ujednoliconej tonacji (najczęściej białej) to pewny sposób na wykreowanie stylowej i niezwykle eleganckiej przestrzeni sprzyjającej wyciszeniu i odpoczynkowi.

Nowoczesny taras – funkcjonalne centrum spotkań w każdą pogodę

Designerzy kładą nacisk nie tylko na wizualną stronę swoich prac. Na nowoczesnych tarasach piękny wygląd idzie ramię w ramię z wysoką funkcjonalnością. Taras ma przede wszystkim służyć domownikom i gościom, stwarzając optymalne warunki do wypoczynku niezależnie od pogody za oknem.

Aby cieszyć się możliwościami, jakie stwarza posiadanie kawałka własnej przestrzeni na świeżym powietrzu, warto przykryć tarasowe deski zadaszeniem. W modnych projektach standardowe parasole czy baldachimy zostały zastąpione przez pergole – proste, metalowe konstrukcje, które są dla palącego słońca i uporczywego deszczu barierą nie do przebicia.

Tarasola Technic z roletami screen i systemem przeszkleń

Zadaszenia tarasu proponowane przez markę TARASOLA są przemyślane w najmniejszym stopniu, aby spełniać nawet największe oczekiwania klientów indywidualnych oraz firm. Przede wszystkim, każda pergola dostępna w ofercie jest mocną, stabilną i antykorozyjną konstrukcją, która jest w stanie oprzeć się nawet najsilniejszemu wiatrowi. Mocne profile z ekstrudowanego aluminium są podporą dla składanego dachu wykonanego z kilkuwarstwowej tkaniny technicznej. Gruby materiał ma dwie funkcje: z jednej strony chroni przed opadami i zapewnia kojący cień w momentach, kiedy słońce rozpieszcza nas aż za bardzo, a z drugiej minimalizuje szkodliwy wpływ promieniowania UV. W sprzedaży znajdują się modele przyścienne oraz wolnostojące. Każdy z nich wyposażony jest w niewidoczny system odprowadzania wody. Pergola odkryje cały swój potencjał, kiedy poszerzymy podstawową wersję o zintegrowane oświetlenie LED czy rolowane przesłony.

Całoroczna strefa relaksu

Nowoczesny taras skutecznie opiera się naturalnemu cyklowi w przyrodzie. Opadające liście i spadające poniżej zera temperatury nie oznaczają końca sezonu na odpoczynek wśród żywej natury. Aby korzystać z ogrodu również w okresie jesienno-zimowym, wystarczy wzbogacić pergolę
o kilka dodatków, takich jak szklana obudowa oraz promienniki ciepła, które dają natychmiast odczuwalne ciepło. Przezroczyste, przesuwne panele latem będą szczelną izolacją od wiatru, natomiast zimą – pomogą utrzymać wewnątrz pergoli optymalną temperaturę. 

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę