Klient: Indywidualny Biznesowy

Nowoczesny taras – inspiracje, aranżacje i trendy na sezon 2023 

Zastanawiasz się, jak urządzić nowoczesny taras? Nie wiesz, czy wybrać wolnostojące obiekty, czy tarasy stanowiące naturalne przedłużenie budynków? Kwadratowe, prostokątne, a może trójkątne bryły? Stonowane, a może wyraziste i bardzo charakterystyczne kolory? Można śmiało powiedzieć, że nowoczesny styl niejedno ma imię, a to, jaka jego forma zagości w twoim ogrodzie – zależy wyłącznie od ciebie. 

Odkryj trendy na 2023 i zainspiruj się nowoczesnymi aranżacjami, które pomogą ci stworzyć swój własny, unikalny i stylowy taras.

Jak powinien wyglądać nowoczesny taras?  

Jednym z trendów w architekturze, który cieszy się stale rosnącą popularnością, jest budownictwo w duchu eko-friendly, nastawione na ekologię oraz energooszczędność. W ten nurt doskonale wpisują się tarasy zadaszone nowoczesnymi bioklimatycznymi pergolami, do których produkcji wykorzystuje się trwałe materiały. Ponadto, wzbogacenie ich o przeszklenia może sprawić, że w słoneczne dni można korzystać z ogrzewania dostarczanego bezpośrednio przez energię słoneczną.

Kolejny trend stanowi otwartość na naturę, która w architekturze może przyjąć formę dużych okien, czy też szklanych ścian. Takie podejście jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą traktować swój taras jako swego rodzaju przedłużenie domu – pozwalające być bliżej natury i korzystać z jej uroków bez względu na pogodę. Nowoczesne tarasy sprzyjające relaksowi i wypoczynkowi w stylu slow-life naprawdę pozwalające oderwać się od zgiełku miast i natłoku obowiązków.

Ostatnim, czyli trzecim trendem, o którym dzisiaj wspomnimy, jest minimalizm oraz podążająca za nim ponadczasowość. Nurt ten stał się jedną z głównych inspiracji Tarasoli, by wspirać tworzenie wyjątkowych miejsc w ogrodzie, który stanie się niczym drugi dom. A wszystko za sprawą swoich stylowych, oszczędnych i kubistycznych brył. 

Nowoczesne tarasy od Tarasola – aranżacje na 2023 rok 

W Tarasoli mamy kilka sprawdzonych sposobów na przestrzenie, które sprawdzą się zarówno w 2023, jak i w kolejnych latach. Doskonale pokazują to nasze najnowsze modele zadaszonych tarasów: Technic Pro, Cubic, Simple oraz Loft. Poniżej znajdziesz dodatkowe informacje, które przybliżą ci ich wygląd i funkcjonalności, a co najważniejsze – staną się źródłem ciekawych inspiracji. 

W pełni zautomatyzowane zadaszenie Tarasola Technic Pro to kombinacja minimalizmu i nowoczesności w czystej postaci. Zintegrowany system rolet, niemal bezśrubowe połączenia elementów konstrukcji oraz charakterystyczne lamele dachowe – każdy z tych czynników powoduje, że wybór Tarasoli Technic Pro to doskonały pomysł na stworzenie przestronnego miejsca do relaksu, posiłków na świeżym powietrzu, a nawet prowadzenia biznesu. Kliknij tu, aby otrzymać dodatkowe informacje

Kolejną interesującą propozycję stanowi model Tarasola Cubic, czyli trwała tarasowa bryła z dwuwarstwowym, tkaninowym dachem i możliwością swobodnej rozbudowany, a co za tym idzie – szerokim wachlarzem dostępnych zastosowań. W tym miejscu przeczytasz więcej na jej temat

Następnym modelem, który powinien spotkać się z twoim zainteresowaniem, jest Tarasola Simple. Jak sama nazwa wskazuje – jej motywem przewodnim jest nowoczesna prostota, dzięki której taka zabudowa tarasu idealnie sprawdzi się jako zadaszenie tarasu położonego bezpośrednio przy domu. Na tej stronie poznasz jej detale.  

Jeżeli preferujesz bardziej surowy lub industrialny design – model Tarasola Loft z pewnością cię zachwyci. Charakterystyczny dwuspadowy dach, ciemna kolorystyka oraz ponadprzeciętne parametry – to wszystko sprawi, że idealnie odnajdzie się jako wolnostojące zadaszenie twojego tarasu, jak i inwestycja w pełni komercyjna. Więcej informacji o Tarasoli Loft znajdziesz tutaj

Czy to wszystkie inspiracyjne opcje, które są dostępne na 2023 rok? 

Oczywiście, że nie! Innymi rozwiązaniami, które również nie powinny umknąć twojej uwadze są zadaszenia tarasowe Tarasola takie, jak: Wave, Light, Flat, Elegancy, a także Essential.

Taras w nowoczesnym stylu – poznaj trendy na 2023 rok  

Jeżeli szukasz dodatkowych inspiracji, które ułatwią ci przygotowanie twojego własnego tarasu – zapoznaj się z poniższymi propozycjami. Specjalnie dla ciebie stworzyliśmy gotową galerię projektów, które mogą stać się świetną bazą pomysłów lub gotowych aranżacji.

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę