Szklane zabudowy tarasów

System szklanych paneli przesuwnych łączy funkcjonalność i elegancki design. Szklana ściana to bliskość natury przy jednoczesnym zachowaniu dystansu. Łatwy do zainstalowania i oferujący wiele korzyści system pasuje do każdego kontekstu architektonicznego i może być instalowany w różnego rodzaju przestrzeniach, takich jak tarasy, ogrody lub nawet balkony.

Bezramowe drzwi przesuwno-składane po zamknięciu są niemal niewidoczne. Bezpieczne szkło hartowane o grubości 8, 10 lub 12 mm jest bezpieczne w użytkowaniu. Dodatkową opcją jest profil dolny chowany w podłożu. Zabudowy przedłużają sezon od wczesnej wiosny do późnej jesieni. To idealne rozwiązanie na przeszklenia.

Ideę tego rozwiązania stanowią panele przesuwane w poziomie, poruszające się za pomocą wózków jezdnych na profilu aluminiowym cztero- albo pięciotorowym. Panele stanowią ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: wiatrem, deszczem, śniegiem oraz zabrudzeniem i hałasem, nie ograniczając jednocześnie widoczności. Bezramowe panele przesuwne po zamknięciu są niemal niewidoczne.

System pozwala na użycie paneli o szerokości od 50 do 120 cm, które poruszają się za pomocą wózków jezdnych.

Nowoczesna zabudowa tarasu

Zabudowa tarasu to przede wszystkim możliwość wykorzystania go bez względu na czynniki atmosferyczne. Zadaszenie i jednoczesna zabudowa pozwala na komfort wypoczynku w otoczeniu natury nawet w niesprzyjających warunkach. Konstrukcje są nowoczesne, solidne, estetyczne, nieinwazyjne, a osłonięty taras znajduje z powodzeniem zastosowanie nawet jako ogród zimowy, chroniąc przed chłodem, wiatrem i ewentualnymi opadami. Zabudowa tarasu jest dobrym rozwiązaniem dla każdego miłośnika obcowania z naturalnym otoczeniem. Walory użytkowe zabudowy tarasów są nie do przeceniania. Samo oszklenie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne dzięki wykorzystaniu hartowanego szkła, a łatwe otwieranie daje możliwość szybkiego powrotu do przebywania na świeżym powietrzu.

Zabudowa tarasów

Całkowite zabudowy tarasów są idealnym rozwiązaniem w przypadku, kiedy chcemy rozbudować przestrzeń domu o dodatkową strefę wypoczynku dla domowników i gości. Zabudowany taras przy pomocy szkła to atrakcyjny wygląd, a dodatkowo poprawa walorów użytkowych budynku. Taki taras korzystnie wpływa na bilans energetyczny budynku, ograniczając straty ciepła w zimowe miesiące. W przypadku budynków użyteczności publicznej zabudowa tarasu pozwoli np. w przypadku restauracji stworzyć efektowny i funkcjonalny ogródek restauracyjny, który dodatkowo chroni gości przed czynnikami z zewnątrz.

Zaprojektuj
swoją wymarzoną tarasolę

Masz więcej pytań?