Szklane zabudowy tarasów

System szklanych paneli przesuwnych łączy funkcjonalność i elegancki design. Szklana ściana to bliskość natury przy jednoczesnym zachowaniu dystansu. Łatwy do zainstalowania i oferujący wiele korzyści system pasuje do każdego kontekstu architektonicznego i może być instalowany w różnego rodzaju przestrzeniach, takich jak tarasy, ogrody lub nawet balkony.

Bezramowe drzwi przesuwno-składane po zamknięciu są niemal niewidoczne. Bezpieczne szkło hartowane o grubości 8, 10 lub 12 mm jest bezpieczne w użytkowaniu. Dodatkową opcją jest profil dolny chowany w podłożu. Zabudowy przedłużają sezon od wczesnej wiosny do późnej jesieni. To idealne rozwiązanie na przeszklenia.

Ideę tego rozwiązania stanowią panele przesuwane w poziomie, poruszające się za pomocą wózków jezdnych na profilu aluminiowym cztero- albo pięciotorowym. Panele stanowią ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: wiatrem, deszczem, śniegiem oraz zabrudzeniem i hałasem, nie ograniczając jednocześnie widoczności. Bezramowe panele przesuwne po zamknięciu są niemal niewidoczne.

System pozwala na użycie paneli o szerokości od 50 do 120 cm, które poruszają się za pomocą wózków jezdnych.

System przeszkleń przesuwnych – co nowego?

Wprowadziliśmy nowe rozwiązania, które sprawiają, że użytkowania systemu przeszkleń przesuwnych jest jeszcze bardziej komfortowe.

 

Górny zamek

Prosty sposób na zabezpieczenie tego, co znajduje się pod tarasolą. System jest zamykany od zewnątrz na klucz, zaś od wewnątrz za pomocą pokrętła.

 

 

 

Dolny zamek

Instalacja dolnego zamka umożliwia otwieranie systemu przeszkleń w prosty i szybki sposób poprzez wciśnięcie zamka za pomocą stropy. To rozwiązanie sprawdza się zarówno w tarasolach montowanych  w obiektach gastronomicznych i hotelarskich, jak i w przypadku realizacjach indywidualnych.

 

 

Nowoczesna zabudowa tarasu

Zabudowa tarasu to przede wszystkim możliwość wykorzystania go bez względu na czynniki atmosferyczne. Zadaszenie i jednoczesna zabudowa pozwala na komfort wypoczynku w otoczeniu natury nawet w niesprzyjających warunkach. Konstrukcje są nowoczesne, solidne, estetyczne, nieinwazyjne, a osłonięty taras znajduje z powodzeniem zastosowanie nawet jako ogród zimowy, chroniąc przed chłodem, wiatrem i ewentualnymi opadami. Zabudowa tarasu jest dobrym rozwiązaniem dla każdego miłośnika obcowania z naturalnym otoczeniem. Walory użytkowe zabudowy tarasów są nie do przeceniania. Samo oszklenie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne dzięki wykorzystaniu hartowanego szkła, a łatwe otwieranie daje możliwość szybkiego powrotu do przebywania na świeżym powietrzu.

Zabudowa tarasów

Całkowite zabudowy tarasów są idealnym rozwiązaniem w przypadku, kiedy chcemy rozbudować przestrzeń domu o dodatkową strefę wypoczynku dla domowników i gości. Zabudowany taras przy pomocy szkła to atrakcyjny wygląd, a dodatkowo poprawa walorów użytkowych budynku. Taki taras korzystnie wpływa na bilans energetyczny budynku, ograniczając straty ciepła w zimowe miesiące. W przypadku budynków użyteczności publicznej zabudowa tarasu pozwoli np. w przypadku restauracji stworzyć efektowny i funkcjonalny ogródek restauracyjny, który dodatkowo chroni gości przed czynnikami z zewnątrz.

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę