FAQ

1. Czy Tarasola przeprowadza promocje?

Tak, organizujemy promocje, zwłaszcza pod koniec roku, aby zachęcić Państwa do złożenia zamówień w okresie zimowym z realizacją na wiosnę i lepiej rozplanować działania w pełni sezonu. W ten sposób łatwiej nam zaplanować produkcję tak, aby w okresie wiosenno-letnim, kiedy zamówień jest najwięcej, nie było opóźnień. Promocje nie są regularne. Informujemy o nich na stronie WWW oraz w kanałach społecznościowych.  
Przeprowadzamy ograniczoną liczbę promocji i na ogół nie trwają one długo, ponieważ cena po obniżce jest bardzo korzystna w relacji do jakości oraz do cen oferowanych przez konkurencję. Dzięki temu nasze rozwiązania zyskują coraz większą rzeszę klientów. Ponieważ staramy się podchodzić do zleceń odpowiedzialnie i racjonalnie, nie dopuszczamy, aby promocja przyniosła więcej klientów, niż jesteśmy w stanie obsłużyć.

2. Czy Tarasola robi ogrody zimowe?

Nie produkujemy typowych ogrodów zimowych wykonanych w technologi ciepłej. Tarasola jest alternatywą dla ogrodu zimowego. Zastosowanie bocznych przeszkleń pozwala skutecznie zastąpić ogród zimowy. Elementy otwierane zapewniają pełny komfort użytkowania w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Pomieszczenie nie nagrzewa się, tak jak ma to miejsce w tradycyjnym ogrodzie. W okresie zimowym temperatura pod zadaszeniem zależna jest od liczby i mocy zastosawanych źródeł ciepła wewnątrz. Ponieważ całość zabudowy ma charakter tzw. stolarki zimnej, jako najefektowniejszą formę ogrzewania proponujemy promienniki podczerwieni.

3. Czy Tarasola wykonuje podłogi pod tarasolę?

Nie wykonujemy podłóg we własnym zakresie, ale polecamy sprawdzonego wykonawcę i naszego Partnera, firmę Prodeck

4. Czy jest możliwość samodzielnego montażu zadaszenia?

W celu zapewnienia najwyższej jakości nasze produkty oferujemy jedynie z usługą profesjonalnego montażu.

5. Jaki jest czas realizacji?

Okres oczekiwania waha się od 3 do 7 tygodni i zależy od wielkości projektu rodzaju wyposażenia oraz aktualnego nasilenia zamówień.

6. Jaki jest czas gwarancji?

Standardowo na całość produktu wraz z usługą montażu udzielamy 24-miesięcznej gwarancji. Dodatkowo napęd elektryczny oraz materiał zadaszenia standardowo jest objęty 60-miesięczną gwarancją.
Okres gwarancji na całość można wydłużyć do 5 lat po przeprowadzeniu odpłatnych serwisów co rok.

7. Czy przygotowujecie wizualizację?

Tak. Po wizycie naszego handlowca w miejscu inwestycji i dokładnych pomiarach dla każdego zainteresowanego klienta przygotujemy wizualizację. Koszt wykonania projektu wynosi  500  zł netto i jest rekompensowany w przypadku złożenia zamówienia.

8. Czy jest możliwość kupna tarasoli na raty?

Nasza firma prowadzi sprzedaż ratalną, więcej informacji. Przedsiębiorcom proponujemy również finansowanie w formie leasingu.

9. Jaka jest cena za m2?

Kosztorysy przygotowujemy w oparciu o cenniki tabelaryczne. Oznacza to, że cena nie jest przeliczalna na 1 m2. Zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego w celu poznania naszej oferty: KLIK>>>. Przykładowe wyceny można znaleźć tutaj.

10. Jaka jest stawka VAT?

Standardowo produkt wraz z usługą montażu objęty jest 23% stawką VAT. W uzasadnionych przypadkach (art. 41 ust. 12 ustawy o VAT) stosowania w budownictwie objętym szczególnym programem społecznym (art. 2 pkt 12 ustawy o VAT) produkt może zostać objęty stawką 8%.

11. Czy z tarasoli można korzystać cały rok?

Wszystkie nasze produkty są wykonane z komponentów najwyższej jakości i są dostosowane do tego, aby były eksponowane na zewnątrz przez cały rok. Nie należy ich demontować. Nie wszystkie produkty są jednak przystosowane do obciążenia śniegiem. W razie zainteresowania o szczegóły prosimy pytać sprzedawców.

12. Czy Tarasola robi szklane dachy?

Nie wykonujemy stałych zadaszeń ze szkła ani z poliwęglanu.

13. Czy Tarasola działa w całej Polsce?

Jak najbardziej! Oferujemy produkty wraz z usługą montażu i późniejszego serwisu na terenie całej Polski.

14. Czy zainstalowanie tarasoli potrzebuje pozwolenia na budowę lub innych zgód?

Tarasola bez przeszkleń nie jest obiektem budowlanym i nie jest potrzebne zezwolenie na budowę. Jeżeli wyposażymy ją w przeszklenia, wtedy przy powierzchni powyżej 35 m2 wymagane jest pozwolenie na budowę . Nie zwalnia to jednak klienta z uzyskania innych potrzebnych zgód do innych instytucji mających nadzór nad naszą nieruchomością, takich jak np. wspólnota mieszkaniowa, konserwator zabytków, urząd miasta itp.

15. Jak zabezpieczyć tarasolę na zimę?

W zależności od zakupionego modelu tarasoli przygotowanie do okresu zimowego wygląda inaczej. Tarasola Technic oraz Technic Pro nie wymaga żadnego zabezpieczenia. Modele Elegancy, Flat  i Cubic – w przypadku, jeśli zimą nie będziemy korzystać z produktu, należy po prostu złożyć dach za pomocą pilota. W przypadku chęci korzystania z produktu zalecenia są wydawane indywidualnie. Tarasola Wave – bezwzględnie zadaszenie należy pozostawić w pozycji złożonej – zalecamy również osłonięcie pakietu złożonej tkaniny przed zalegającym śniegiem.

16. Jak czyścić i konserwować tarasolę?

Żaden z naszych produktów nie wymaga konserwacji przez użytkownika. Aluminiowa konstrukcja może być czyszczona w dowolny typowy sposób, np. myjką ciśnieniową. Sposób czyszczenia pokrycia zależy od zastosowanego materiału. Szczegółowe informacje przekazujemy klientowi po zakupie.

17. Gdzie można zastosować tarasolę?

Nie ma ograniczeń co do miejsca stosowania tarasoli. Realizujemy projekty montażu nie tylko na tarasach i w ogrodach, ale również na balkonach, na dachach stropowych, nad basenami, na molo, a nawet na statkach. Każdą inwestycję rozpatrujemy indywidualnie.

18. Czy tarasola musi być montowana do podłoża i do ściany?

Nie musimy ingerować w elewację – wykonany produkt wolnostojący; nie musimy również przymocowywać się do podłoża – stosujemy indywidualnie dobrany sposób dociążenia konstrukcji.

19. Czy Tarasola przygotowuje projekt konstrukcji?

Każde realizowane przez nas zamówienie poprzedzane jest indywidualnym projektem przygotowywanym na potrzeby produkcji. Klientom, którzy chcą zobaczyć, jak będzie wyglądało ich zadaszenie, proponujemy wizualizację (patrz punkt 7 FAQ).

20. Czy można doposażyć istniejące zadaszenie?

Jeżeli dany model oferuje możliwość uzupełnienia do o dodatkowe wyposażenie, to można to zrobić w dowolnym momencie. Wyjątkiem jest tu zintegrowane z zadaszeniem oświetlenie LED. Jest ono wprawiane w konstrukcję. Z tego względu musi być zamówione razem z zadaszeniem i nie ma możliwości zamontowania go po zamontowaniu konstrukcji. Warto poinformować handlowca o tym, że późniejsze doposażenie tarasoli jest brane pod uwagę. W przypadku promienników ciepła zamówienie ich razem z tarasolą umożliwia ukrycie przewodów w konstrukcji; w innym przypadku instalacja będzie poprowadzona na zewnątrz.

21. Czy tarasolę można zdemontować i przestawić?

Tak. Wszystkie nasze konstrukcje są systemowe.  Ich demontaż oraz ponowny montaż nie stanowią żadnego problemu. Nasza firma świadczy również takie usługi.

22. W jakich warunkach pogodowych można używać tarasoli?

Jest to zależne od rodzaju zadaszenia i wyposażenia dodatkowego. Z tarasu można korzystać komfortowo w następujących przypadkach:
Tarasola Wave bez przesłon – niezależnie od nasłonecznienia oraz przy niewielkich opadach i wiatrach.
Tarasola Wave przesłonami rolowanymi – niezależnie do nasłonecznienia, przy niewielkich opadach deszczu oraz wietrze o małej sile.
Tarasola Elegancy / Flat / Cubic / Essential bez przesłon – niezależnie od nasłonecznienia oraz przy nawet bardzo silnych opadach deszczu.
Tarasola Elegancy / Flat / Cubic / Essential z przesłonami rolowanymi – niezależnie od nasłonecznienia oraz przy nawet bardzo silnych opadach deszczu i wietrze o średniej sile.
Tarasola Elegancy / Flat / Cubic / Essential z przesłonami szklanymi – niezależnie od nasłonecznienia oraz przy nawet bardzo silnych opadach deszczu i  silnych wiatrach.
Tarasola Technic / Technic Pro / Technic New bez przesłon – niezależnie od nasłonecznienia, przy nawet bardzo silnych opadach deszczu oraz podczas opadów śniegu.
Tarasola Technic / Technic Pro / Technic New z przesłonami rolowanymi – niezależnie od nasłonecznienia, przy nawet bardzo silnych opadach deszczu oraz podczas opadów śniegu i wietrze o średniej sile.
Tarasola Technic / Technic Pro / Technic New z przesłonami szklanymi – zawsze w każdych warunkach.

Instrukcje użytkowania poszczególnych modeli:

Tarasola Carport

Tarasola Fix

Tarasola Technic Pro

Tarasola Technic New

Tarasola Technic

Tarasola Essential

Tarasola Elegancy

Tarasola Cubic

Tarasola Flat

Tarasola Light

Tarasola Simple

Tarasola Loft

Tarasola Wave

Screener

Screener ZIP

System przeszkleń

Shutters

23. Jaka jest dostępna kolorystyka materiału i konstrukcji?

Konstrukcję aluminiową lakierujemy na dowolny kolor jednolity z palety RAL (ok. 230 kolorów) lub na jeden z 4 kolorów szlachetnych lakierów strukturalnych (antracyt, srebrny, biały) lub na jeden z 10 lakierów drewnopodobnych z usłojeniem. Bogaty wybór kolorów materiału zadaszenia można zobaczyć na próbnikach, które handlowiec okazuje podczas pomiaru u Klienta.

24. Czy pod montaż stóp są wymagane fundamenty?

Stopy podporowe konstrukcji muszą być przytwierdzone do stałego podłoża. Nasz przedstawiciel podczas pomiarów indywidualnie ocenia możliwości. Czasem wymagane jest przygotowanie fundamentów.

25. Jakie są standardowe wymiary Tarasoli?

Nie mamy standardowych wymiarów modułów. Każda sztuka jest produkowana na wymiar.

26. Czy tarasola może być sterowana smartfonem lub tabletem?

Tak. Mamy w ofercie napędy umożliwiające sterowanie produktem (bądź grupą produktów) za pomocą urządzenia mobilnego z dowolnego miejsca na świecie. Szczegółowe informacje o dostępnych opcjach sterowania dostępne są tutaj.

27. Czy tarasolę można podpiąć do instalacji inteligentnego budynku?

Tak.

28. Gdzie można na żywo zobaczyć zadaszenie?

Tarasola Showroom w Lublinie przy siedzibie firmy oraz Tarasola Showroom w Warszawie i Tarasola Showroom w Opolu. Dodatkowo mapa ekspozycji znajduje się tutaj

Również wiele lokali gastronomicznych korzysta z naszej tarasoli, mapa lokalizacji znajduje się tutaj.

29. Jak wygląda proces zamówienia?

W przypadku, gdy nasza wstępnie przygotowana dla Państwa oferta (przekazana drogą telefoniczną bądź e-mailem) spotka się z Państwa uznaniem, na miejsce planowanej inwestycji zostaje wydelegowany nasz przedstawiciel. Dokonuje on dokładnych pomiarów oraz przygotowuje projekt i dokładny kosztorys realizacji. Podczas jego wizyty można od razu złożyć zamówienie.

30. Czy przedstawiciel firmy przyjeżdża na miejsce realizacji w celu pomiarowania?

Tak, zawsze, gdy nasza wstępnie przygotowana dla Państwa oferta (przekazana drogą telefoniczną bądź emailem) spotka się z Państwa uznaniem.

31. Jak wyglądają płatności? Czy pobierana jest zaliczka?

Dla mniejszych zamówień proces płatności jest dwuetapowy (50% wartości zamówienia jako zaliczka – płatna przed przystąpieniem do realizacji zlecenia – oraz 50% dopłaty – płatnej od razu po zakończeniu montażu).
Dla większych realizacji proces płatności jest 3-etapowy (40% wartości zamówienia jako zaliczka – płatna przed przystąpieniem do realizacji zlecenia – druga transza 30% płatna w dniu dostawy towaru na miejsce oraz 30% kwoty – płatne od razu po zakończeniu montażu).

32. Czy Tarasola współpracuje z architektami?

Tak, mamy duże doświadczenie we współpracy z architektami. Służymy pomocą oraz udostępniamy pliki CAD do przygotowania projektu. Zachęcamy do współpracy.

33. Jak dużą powierzchnię można zadaszyć?

Ponieważ każdy projekt wykonujemy indywidualnie – zadaszamy nieograniczone powierzchnie. Dotychczas największe wykonane przez nas zadaszenie osłania 360 m2.

34. Mam już istniejącą konstrukcję. Czy mogę ją zadaszyć?

Tak, oferujemy specjalny model tarasoli Wave dostosowany do estetycznego i funkcjonalnego osłonięcia każdej istniejącej już pergoli. Przy istniejących konstrukcjach stabilnych lub żelbetowych możemy zaproponować również osłonę innymi produktami. Szczegóły ustalamy indywidualnie na podstawie projektu lub zdjęć pergoli. Zapraszamy do kontaktu!

35. Kto jest producentem systemów Tarasoli?

Tarasola jest producentem swoich systemów od początku do końca. Nie zajmujemy się żadną formą pośrednictwa sprzedaży zadaszeń.

36. W jakim kraju są produkowane tarasole?

Tarasola jest polskim producentem. Wszystkie nasze produkty są opracowywane przez polskich inżynierów i w 100% wytwarzane w Polsce.


37. Czym różnią się produkty Tarasoli od ogrodów zimowych?

Ogród zimowy jest konstrukcją stałą, w całości osłoniętą, przygotowaną w tzw. ciepłej zabudowie. Tarasola jest przeszklona jedynie opcjonalnie. Dodatkowo z racji ruchomego dachu jest funkcjonalna nie tylko zimą. Nie nagrzewa się tak jak ogród zimowy, ponieważ jej główną funkcją jest osłona przed słońcem, deszczem i wiatrem, nie zaś zatrzymywanie ciepła. Niemniej przy pełnym przeszkleniu oraz odpowiednio mocnych źródłach ciepła będzie skutecznie odgrywała rolę ogrodu zimowego.

38. Czy Tarasola wykonuje fundamenty pod montaż słupów podporowych do zadaszeń?

Wykonaniem fundamentów możemy zająć się my, ale też pozostawiamy w tej kwestii swobodę inwestorowi, który może na własną rękę przygotować fundamenty na podstawie przygotowanego przez nas rzutu.

39. Czy Tarasola serwisuje produkty w razie usterki?

Oczywiście. Podejmujemy się serwisu zarówno w ramach gwarancji, jak i po jej upływie.

40. Z czego wykonana jest konstrukcja tarasoli?

Konstrukcje wszystkich modeli tarasoli są wykonane z systemowych elementów z ekstrudowanego aluminium grubościennego lakierowanego proszkowo.

41. Jaki materiał jest stosowany na zadaszeniu?

Standardowo stosowana jest tkanina Techprotect. Jest to tkanina techniczny produkowany celowo do zastosowania na tego rodzaju zadaszeniach. Jest to tkanina trójwarstwowa. Chroni przed przegrzewaniem się powierzchni pod zadaszeniem. Tkanina obustronnie jest pokryty pcv – łatwy do utrzymania w czystości, wodoszczelny i trudno zapalny. Ta tkanina w pełni blokuje promienie słoneczne i UV.
W ofercie mamy również specjalistyczne tkaniny o różnym stopniu przepuszczania światła. Nasz sprzedawca z przyjemnością zaprezentuje Państwu je wszystkie podczas wizyty pomiarowej.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszelkie Państwa wątpliwości. Jeżeli jednak wciaż mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu.

W tym miejscu załącz zdjęcie, projekt lub rysunek miejsca realizacji (max 5MB). Dzięki temu otrzymasz ofertę maksymalnie dopasowaną do Twoich potrzeb

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę