Klient: Indywidualny Biznesowy

Dodatki na taras: jakie ozdoby, dekoracje i elementy wzbogacą przestrzeń tarasu?

Masz już swój wymarzony taras, jednak teraz zachodzisz w głowę, w jaki sposób zadbać o to, aby stał się jeszcze bardziej stylowy oraz funkcjonalny? Odpowiedzi na Twoje potrzeby mogą stanowić odpowiednio przygotowane oraz dobrane dodatki.

Poznaj gotowe pomysły na ozdoby, dekoracje oraz inne elementy, które z powodzeniem uzupełnią przestrzeń Twojego tarasu. Zapraszamy!

Jak udekorować taras? Przegląd najpopularniejszych tarasowych dodatków

Sprawdź 5 porad elementów, o które warto zadbać, aby Twoja przestrzeń łączyła to, co najważniejsze: piękny wygląd i 100-procentową wygodę.

#1 Doniczki i rośliny, czyli główna dekoracja tarasu

Warto, aby na Twoim tarasie znalazła się przestrzeń, w której zagoszczą stylowe donice – dopasowane zarówno rozmiarem, kolorem, jak i stylem.

Oczywiście, umiejscowienie samych donic nie przyniosłoby żadnego skutku, gdyby nie rośliny, które mają w nich zagościć. Dobór konkretnych gatunków jest uzależniony od kilku czynników. Otóż wybierając, roślin kieruj się nie tylko swoimi preferencjami względem ich wyglądu. Weź pod uwagę również warunki, w których przyjdzie im rosnąć. Inne odmiany sprawdzą się na słonecznym tarasie, a zgoła inne warto wybrać, jeśli Twój taras w większej części dnia pozostanie zacieniony.

#2 Oświetlenie, czyli nie tylko ozdoba

Jeśli planujesz korzystanie z tej przestrzeni również po zmroku – nieodzownym elementem powinno stać się odpowiednio zaprojektowany system lamp. W sytuacji gdy dopiero planujesz zabudowę tarasu, weź pod uwagę gotowe pergole tarasowe, które posiadają wbudowane oświetlenie.

#3 Ogrzewanie jako dodatek do całorocznego tarasu

Jeżeli konstrukcja Twojego tarasu pozwala na jego swobodne zamykanie i korzystanie również wtedy, gdy na zewnątrz jest nieco chłodniej – idealnym uzupełnieniem całości mogą stać się subtelne i wydajne promienniki ciepła.

#4 Inne akcesoria uzupełniające taras

Lista dodatków, które mogą nie tylko ozdobić, ale znacząco podnieść funkcjonalność Twojego tarasu, jest znacznie dłuższa. W każdej chwili możesz go wzbogacić np. o system audio, a nawet czujniki pogodowe. Więcej informacji na temat dostępnych możliwości znajdziesz tutaj.

#5 Meble ogrodowe jako obowiązkowa część tarasu

Do tej pory powiedzieliśmy sobie całkiem sporo o elementach, które mogą ozdobić lub odrobinę poprawić użyteczność takiej przestrzeni.

Nadeszła więc pora na “punkt programu”, bez którego chyba nikt nie wyobraża sobie prawdziwie stylowego i komfortowego tarasu. Jeżeli zależy Ci na tym, aby zapewnić sobie przestrzeń do odpoczynku, spędzania wolnego czasu, a nawet pracy – musisz pamiętać o odpowiednie dobranych meblach ogrodowych. W tej roli najlepiej odnajdą się meble ogrodowe, które łączą w sobie jednocześnie styl, wygodę oraz tak potrzebną trwałość.

Elementami obowiązkowymi są oczywiście: stolik, sofa oraz fotele, które zapewnią przestrzeń dla wszystkich domowników oraz gości.

Gdzie szukać stylowych i funkcjonalnych dodatków na taras?

W zasadzie w ogóle nie musisz rozpoczynać swoich poszukiwań! Praktycznie wszystko, co jest Ci niezbędne do urządzenia tej przestrzeni, czeka na Ciebie w ofercie Tarasola.

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę