Klient: Indywidualny Biznesowy

Modne i praktyczne rozsuwane zadaszenie tarasu

Taras to przestrzeń stworzona do wypoczynku na świeżym powietrzu. Jest również doskonałym miejscem na organizację spotkań w gronie najbliższych. Aby móc w pełni korzystać z uroków tarasu wiosną i latem, gdy pogoda potrafi płatać nam figle, niezbędne będzie zadaszenie. W ofercie rynkowej dostępnych jest wiele rodzajów zadaszeń tarasu. Szczególną popularnością cieszą się modele rozsuwane. Nic dziwnego – są niezwykle praktycznie i pięknie się prezentują. Jak wybrać odpowiednie rozsuwane zadaszenie tarasu? Na to pytanie odpowiemy w poniższym poradniku!

Jakie zadaszenie wybrać w zależności od umiejscowienia tarasu?

Stojąc przed wyborem konkretnego modelu zadaszenia, warto odnieść się do stron świata. To właśnie one mają największe znaczenie, ponieważ światło dociera wewnątrz z różną intensywnością. Gdzie indziej sprawdzi się zadaszenie pełne, a gdzie indziej częściowe.

Południowy taras na ogół jest mocno nasłoneczniony. O ile pierwsze wiosenne promienie światła są bardzo przyjemne, o tyle latem żar z nieba potrafi doskwierać. Aby mieć kontrolę nad natężeniem światła dobrze postawić na zadaszenie rozsuwane bądź pełne. Jako pokrycie dachowe najlepiej wybrać odporne na nagrzewanie materiały. Na północny taras dociera delikatne, rozproszone światło. Natomiast w godzinach popołudniowych panuje tam przyjemny chłód. W tym przypadku zupełnie nie sprawdzi się zadaszenie pełne. Oprócz tego, że na tarasie może pojawić się wilgoć, promienie słoneczne będą miały utrudniony dostęp do sąsiednich pomieszczeń. Zdecydowanie lepszą opcją będzie pergola z tkaninowym zadaszeniem.

Wschodni taras będzie dobrze oświetlony w godzinach porannych. To dobra lokalizacja dla osób, które planują jadać tam śniadania, czy pić kawę. Słońce oświetla przestrzeń na tyle krótko, że nie zdąży się on nagrzać. Popołudniem i wieczorem na wschodnim tarasie panuje przyjemny cień. Posiadaczom wschodniego tarasu raczej odradza się montowania pełnego dachu. O wiele lepiej sprawdzi się zwijane zadaszenie tarasu. Zachodni taras w przeciwieństwie do wschodniego jest bardzo dobrze oświetlony popołudniem. Taki stan rzeczy z pewnością docenią miłośnicy wieczornych imprez. Rano natomiast na zachodnim tarasie zastaniemy chłód. By słońce mogło na nim swobodnie operować, dobrym pomysłem będzie częściowe zadaszenie – np. z ruchomymi lamelami. Dzięki temu będziemy mogli płynnie dostosowywać natężenie promieni słonecznych.

Dlaczego warto wybrać zadaszenie z rozsuwanym dachem?

Jeszcze do niedawna jednym z najpopularniejszych sposobów na ochronę przed zmienną pogodą były parasole ogrodowe. Dzisiaj inwestorzy stawiają na solidne i trwałe rozwiązania. W rozbudowanej ofercie rynkowej można natknąć się na rozsuwane zadaszenia tarasu. Warto wiedzieć, iż taka konstrukcja ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim zwijane zadaszenie jest bardzo praktyczne. Rewelacyjnie sprawdzi się na każdym tarasie – bez znaczenia, z której strony świata jest usytuowany. Możliwość regulacji dopływu światła pozwala stworzyć warunki optymalne do odpoczynku. Podczas upałów możemy całkowicie osłonić taras i tym samym zapewnić sobie przyjemny chłód. Jeśli planujemy się opalać wystarczy zwinąć pokrycie dachowe. Rozsuwane zadaszenia tarasowe sprawdzą się nie tylko w dzień, ale również wieczorem – sprzyjają tworzeniu niepowtarzalnego klimatu.

Niekwestionowaną zaletą zadaszeń z rozsuwanym dachem jest łatwość obsługi. Dachem możemy sterować przy użyciu pilota, z dowolnego miejsca (w tym również z domu), co niewątpliwie jest sporym udogodnieniem. Niektóre z modeli dostępnych na rynku są wyposażone w specjalny czujnik pogodowy. Sprawia to, że dach zamyka się sam, kiedy tylko zaczyna padać deszcz. Oprócz funkcji praktycznych zadaszenie rozsuwane jest także ozdobą przydomowej przestrzeni. Warto dopasować je do elewacji budynku, dzięki czemu całość będzie prezentować się spójnie i pięknie.

Zadaszenie tarasu rozsuwane i rozwijane – modne modele

Nowoczesna pergola z obrotowymi lamelami

Poszukując rozsuwanego zadaszenia tarasu warto zwrócić uwagę na pergole z obrotowymi lamelami marki Tarasola. Ich największą zaletą jest dach zbudowany z obracanych o 135 stopni, aluminiowych profili. Możliwość regulacji kąta nachylenia lameli daje pełną kontrolę nad światłem słonecznym. Taka konstrukcja zapewnia także swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu nie musimy martwić się o wilgoć. Nowoczesne pergole wykonywane są z aluminium. Materiał ten jest niezwykle odporny na uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne. Dobrze znosi silne porywy wiatru (do 160 km/h) oraz obciążenie śniegiem (do 120 kg/m2). Wysokiej jakości zadaszenia rozsuwane wyposażone zostały w wiele dodatkowych funkcji, tj. chociażby zintegrowany system odprowadzania wody, przeszklenia, promienniki ciepła, czujniki pogodowe czy dyfuzory mgły wodnej pozwalające wydłużyć sezon wypoczynkowy aż do jesieni. Przeglądając ofertę firmy Tarasola dobrze nieco bliżej przyjrzeć się modelom, takim jak Technic oraz Essential, które oprócz tego, że niebywale się prezentują, są również niezwykle funkcjonalne.

zadaszenie tarasu rozsuwane

Zadaszenie tarasu tkaninowe

Obecnie bardzo modne są zadaszenia tkaninowe. To ponadczasowy i praktyczny sposób na osłonę przydomowej strefy wypoczynku. Dach zbudowany jest z trójwarstwowej tkaniny, która wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi. Niestraszny jej deszcz, rażące słońce, czy promieniowanie UV. Wysokiej jakości tkanina jest w 100% zacieniająca oraz wodoszczelna, co  przekłada się na komfort użytkowania. Dodatkowo nad materiałem znajduje się specjalny daszek, który chroni go po złożeniu. Konstrukcja wykonana z aluminium jest niesamowicie odporna na niszczące czynniki zewnętrzne. W tym przypadku woda również odprowadzana jest w niewidoczny sposób, co jeszcze bardziej zwiększa walory estetyczne zadaszenia. Większość modeli została przystosowana do montażu rolet, przeszkleń, oświetlenia, promienników ciepła i wielu innych funkcji. Możliwość łączenia modułowego umożliwia osłonięcie nawet bardzo dużych powierzchni. Poszukując zadaszenia nad taras z rozsuwanym dachem warto zwrócić uwagę na produkty znajdujące się w ofercie marki Tarasola, a w szczególności Elegancy, Flat, Light, Simple, Cubic, Loft oraz Wave. Każdy z nich zachwyca wyglądem. Bez trudu dopasujemy odpowiedni model do charakteru budynku.

Podsumowanie

Zadaszenie nad tarasem to podstawa, jeśli chcemy przebywać na zewnątrz nie tylko w letnie dni, ale i w czasie deszczu czy wiatru. Spośród wielu modeli pokryć dachowych warto zwrócić uwagę na zadaszenie tarasu rozsuwane. Taka opcja sprawdzi się na każdym tarasie – zarówno północnym, południowym, jak i wschodnim czy zachodnim. Największą zaletą zwijanego dachu jest możliwość regulacji dostępu promieni słonecznych oraz łatwość w obsłudze. Tak zadaszony taras prezentuje się niezwykle efektownie i modnie. Odpowiednio dobrana kolorystyka podkreśli wygląd elewacji oraz nada jej niepowtarzalnego charakteru.

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę