Klient: Indywidualny Biznesowy

Całoroczny taras dostępny 24/7? Jak wybrać oświetlenie i ogrzewanie?

Cieszę się bliskością natury, kiedy tylko chcę”, “Zyskałam dodatkowe kilkanaście metrów przestrzeni, z której korzystam przez cały rok”, „Wreszcie mam miejsce, w którym mogę odpocząć o każdej porze” – to tylko kilka komentarzy naszych klientek i klientów, którzy już cieszą się ze swoich komfortowych tarasoli przez blisko 365 dni w roku.

Jeśli chcesz do nich dołączyć – musisz zadbać o 2 rzeczy.

  • Po pierwsze – właściwe oświetlenie, które pozwoli Ci na wygodne korzystanie z przestrzeni także po zmroku.
  • Po drugie – wydajne ogrzewanie, które poradzi sobie zarówno z niewielkimi spadkami temperatur jesienią, jak i ostrymi przymrozkami w zimie.

Jak to zrobić? Wszystkie niezbędne informacje zawarliśmy w tym krótkim, aczkolwiek konkretnym poradniku. Czytaj dalej, aby poznać sposoby na skuteczne oświetlenie i ogrzanie Twojego tarasu, a także przekonać się, dlaczego warto to zrobić.

Jakie oświetlenie sprawdzi się na Twoim tarasie?

Z naszej strony polecamy przede wszystkim tarasowe oświetlenie LED, które jest wydajne, energooszczędne i proste w obsłudze. Do jego głównych zalet możemy zaliczyć takie aspekty, jak:

  • Estetyka – instalacja oświetleniowa jest w pełni zintegrowana z tarasolą, dzięki czemu możesz zapomnieć o “wystających” kablach, włącznikach, mocowaniach oraz innych elementach, które zaburzałyby jej design.
  • Użyteczność – zastosowanie wydajnego światła umożliwia wygodne korzystanie z tarasu bądź zadaszenia o każdej porze dnia, jak i nocy. Nawet, gdy na zewnątrz panuje całkowity mrok.
  • Elastyczność – możesz wybierać spośród wielu różnorodnych modeli oświetlenia tarasowego, dzięki którym łatwo znajdziesz coś dla siebie. Docenisz również dostępne opcje sterowania światłem (w tym jego intensywnością czy kolorami), dzięki którym zbudujesz klimat i intymną atmosferę na swoim tarasie.

Co warto wziąć pod uwagę?

O doborze właściwego oświetlenia należy myśleć podczas planowania całej inwestycji (np. wyboru modelu). Dlaczego to aż tak istotne?

Mianowicie, przeprowadzenie instalacji takiego zintegrowanego oświetlenia jest możliwe wyłącznie na etapie montażu samego zadaszenia tarasu. Jeśli zdecydujesz się na to później – musisz wiedzieć, że technicznie będzie to po prostu niemożliwe, a jedynym wyjściem będzie wybór alternatywnych, niezintegrowanych i z pewnością mniej estetycznych źródeł światła.

Jaki typ ogrzewania tarasowego warto wybrać?

W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się wygodne i wydajne – tarasowe promienniki ciepła.

Co warto o nich wiedzieć? Tego typu urządzenia nie ogrzewają powietrza tak, jak ma to miejsce w przypadku, chociażby tradycyjnych grzejników elektrycznych. Zamiast tego, oddziałują bezpośrednio na organizmy żywe znajdujące się w obszarze ich działania. A to oznacza natychmiastowe uczucie ciepła – bez konieczności oczekiwania, aż całe pomieszczenie się nagrzeje.

Dzięki nim możesz całkowicie uniezależnić się zarówno od temperatury, jak i innych warunków pogodowych, a tym samym – korzystać z tarasoli, kiedy tylko zechcesz – w chłodne wieczory, a nawet jesienne lub zimowe dni.

O czym jeszcze pamiętać?

Promienniki ciepła wyróżniają się nie tylko zasadą działania, ale również ceną, która może wydawać się znacznie wyższa od bardziej tradycyjnych metod ogrzewania (elektryczny lub gazowy ogrzewacz tarasowy). Z drugiej strony niekwestionowanymi “plusami”, są: wydajność i szybkość działania.

Planujesz korzystanie ze swojego tarasu przez cały rok i bez względu na pogodę?

W takim razie wygląda na to, że wraz ze stylową konstrukcją i komfortową powierzchnią, warto rozejrzeć się za odpowiednimi źródłami oświetlenia i ogrzewania Twojego tarasu. Jeżeli chcesz, aby wszystko tworzyło jedną i w dodatku spójną całość – wybierz nasze usługi.

Wystarczy, że skontaktujesz się z doradcami Tarasoli, którzy przedstawią Ci niezbędne szczegóły, wstępną wycenę oraz udzielą odpowiedzi na każde Twoje pytanie.

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę