Klient: Indywidualny Biznesowy

Co to jest pergola lamelowa? Ile kosztuje i dlaczego warto ją mieć?

Przestrzeń otwarta na ogród, w której to Ty masz pełną kontrolę nad światłem, a dodatkowo – w każdej chwili możesz “odciąć się” od tego, co dzieje się wokół Ciebie, aby cieszyć się błogą ciszą i odprężającym spokojem.

Czy to w ogóle możliwe? Odpowiedź brzmi: tak! A wszystko za sprawą stylowej i funkcjonalnej pergoli, którą z łatwością dopasujesz zarówno do aranżacji swojego obiektu, jak i Twoich preferencji.

Czym jest, jak działa i ile przyjdzie Ci zapłacić, aby wzbogaciła zewnętrzną część Twojego domu? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Czym jest pergola z lamelami?

Pergola stanowi doskonały pomysł na organizację przestrzeni służącej do relaksu, wypoczynku, spotkania w gronie najbliższych, a nawet pracy na świeżym powietrzu.

W swojej klasycznej definicji przyjmuje formę wolnostojącej lub zintegrowanej z budynkiem konstrukcji (tzw. pergoli tarasowej), która posiada zadaszenie, aczkolwiek jest pozbawiona ścian. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby pergola, która zagości u Ciebie – posiadała zarówno stylowy dach, jak i równie stylowe oraz funkcjonalne ścianki.

Dlaczego warto, aby pergola z lamelami wzbogaciła także Twoją przestrzeń?

Razem z pergolą czeka na Ciebie:

Pełna elastyczność, dzięki której to Ty decydujesz w jaki sposób użyjesz lameli

Wykorzystasz je nie tylko jako stylowy, ale przede wszystkim w pełni funkcjonalny dodatek. Lamele pozwolą Ci kontrolować natężenie światła słonecznego. Natomiast w razie pogorszenia się pogody – ochronią Cię przed wiatrem oraz deszczem.

Kilkanaście metrów kwadratowych przestrzeni, którą wykorzystasz tak, jak zechcesz

Za ich sprawą zaaranżujesz kolejne w pełni użyteczne pomieszczenie, które sprawdzi się jako salon, jadalnia, ogrodowe biuro, siłownia na świeżym powietrzu  i nie tylko.

Wysmakowany design, który podkreśli styl i estetykę Twojego otoczenia

Lamelowa pergola może zagościć w Twoim ogrodzie lub stać się naturalnym przedłużeniem Twojego domu, który “wyjdzie” na taras. W obu tych przypadkach stanie się prawdziwą “wisienką na torcie”, która sprawi, że cały budynek będzie prezentował się jeszcze lepiej.

Pergola lamelowa – cena. Ile kosztuje taka konstrukcja?

Dokładne wydatki związane z tego rodzaju inwestycją są zależne od takich czynników, jak:

  • Rozmiar pergoli (ile metrów kwadratowych powierzchni ma zajmować).
  • Sposób jej montażu (czy ma być wolnostojąca, czy też zostać przytwierdzona do ściany budynku).
  • Dodatki (czy ma zostać wyposażona w lamele wyłącznie na dachu, czy także wzbogacona o dodatkowe elementy – np. przeszklenia, shuttersy i inne akcesoria). 

Ceny podstawowych pergoli z samym zadaszeniem aluminiowym zaczynają się już od 30 000 złotych (wraz z montażem). Ceny rosną wraz ze zwiększaniem ich rozmiarów oraz dodawaniem opcji zabudowy oraz akcesoriów.

Alternatywy dla pergoli z lameli. Czy można to zrobić “inaczej”?

Jeśli szukasz innych możliwości aranżacji Twojej zewnętrznej przestrzeni – weź pod uwagę, że Twój wybór wcale nie musi się ograniczać do kształtu, koloru czy rozmiaru samych lameli.

Zamiast nich, Twoja pergola może zostać wzbogacona eleganckimi przeszkleniami albo ciepłą i przytulną tkaniną. Więcej na temat różnic pomiędzy nimi znajdziesz w tym artykule: Pergola lamelowa czy tkaninowa? Jaką wybrać?

Czy taka konstrukcja z lamelami sprawdzi się u Ciebie?

Uzyskanie odpowiedzi na to pytanie stanie się jeszcze łatwiejsze, gdy tylko zapoznasz się z realizacjami, które już zagościły w przestrzeniach naszych klientów. Rzuć okiem na poniższe projekty, aby skorzystać z gotowych rozwiązań bądź zyskać cenne źródło inspiracji do stworzenia własnej i w pełni indywidualnej pergoli.

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę