Klient: Indywidualny Biznesowy

Gdzie postawić i jak urządzić altanę ogrodową? 

Masz piękny ogród, jednak od dłuższego czasu czujesz, że “czegoś” w nim brakuje? Niby korzystasz z możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu, jednak mimo wszystko uważasz, że to nie do końca “to”, na czym ci zawsze zależało? Nasza diagnoza jest prosta – prawdopodobnie źródłem twoich negatywnych odczuć jest brak własnej altany! Skoro odkrycie tego mamy już za sobą – pora przejść do działania i stworzenia wyjątkowej przestrzeni, która stanie się miejscem relaksu, zabawy, a nawet pracy – dla ciebie, rodziny, przyjaciół. 

Jak znaleźć, a następnie w jaki sposób urządzić idealne miejsce na twoją altanę? Wszystkiego dowiesz się z naszego najnowszego poradnika! 

Altana do ogrodu – gdzie ją postawić?  

Wybór konkretnej lokalizacji przeznaczonej na budowę ogrodowej altany powinien być podyktowany takimi względami, jak: rozmiar posiadanej powierzchni ogrodu, dostęp do światła słonecznego, a także sąsiedztwo innych czynników (bliskość ulicy, sąsiadów itp.). 

Aby cieszyć się pełnią możliwości oferowanych przez tego typu konstrukcję, postaraj się, aby twoja altana mieściła się jak najdalej od potencjalnych źródeł hałasu i niechcianych dźwięków. Podczas doboru jej lokalizacji weź pod uwagę również potencjalne widoki. Zwłaszcza, jeśli zależy ci na tym, aby móc z niej podziwiać swój piękny ogród. 

Materiały do budowy altany ogrodowej

Z jakich komponentów powinien być wykonany taki zadaszony taras? Klasyczne drewno, surowy metal, szkło, a do tego liczne rozwiązania z tkanin. Stale rozwijająca się technologia oraz niesłabnący zapał projektantów i architektów sprawiają, że możliwości wyboru i komponowania materiałów do budowy ogrodowych altan są praktycznie nieograniczone

Cenisz sobie wzornictwo nawiązujące do natury? W takim razie doskonałym rozwiązaniem okaże się drewniana altana, którą wykończysz materiałowymi lub również drewnianymi elementami w formie markiz oraz zadaszenia. 

A być może zależy ci na uzyskaniu efektu minimalizmu, nowoczesności lub po prostu – aranżacji w stylu industrialnym / loftowym? Wówczas twój wybór powinien paść na solidną metalową konstrukcję, tzw. pergolą tarasową – zwieńczoną zadaszeniem oraz ścianami z materiału, drewna bądź szkła. 

Wszystkie z wyżej wymienionych opcji bez kłopotu znajdziesz w naszej bogatej ofercie produktów Tarasola

Jak urządzić altanę w ogrodzie? W co ją wyposażyć?  

Wybór konkretnych rozwiązań jest ściśle powiązany z twoimi preferencjami, sposobem korzystania z altany lub tarasu, a także – możliwościami finansowymi. Do elementów wyposażenia, które pozwolą ci urządzić stylową i funkcjonalną altanę w ogrodzie, zaliczamy: 

  • Promienniki ciepła, za sprawą których korzystanie z tego obiektu będzie możliwe nie tylko, gdy na zewnątrz jest ciepło, ale również w nieco chłodniejsze bądź całkowicie mroźne dni. 
  • Shuttersy, czyli stylowe okiennice, dzięki którym poprawisz nie tylko funkcjonalność, ale również design całego obiektu. 
  • Meble ogrodowe – w tego typu przestrzeniach nie może zabraknąć również podstawowego wyposażenia, które posłuży ci do wypoczynku, jak i pozwoli zorganizować przyjemne spotkanie w gronie najbliższych. 
  • Systemy audio – impreza, a może romantyczny wieczór tylko we dwoje? Jeżeli twój taras ma służyć także w takich celach – koniecznie rozważ zainstalowanie w nim dyskretnych głośników 😊! 

Podczas jej urządzania musisz pamiętać również o wykończeniu powierzchni. W twojej altanie z powodzeniem mogą zagościć płytki, deski, kamień, beton, a nawet… sztuczna trawa

Altana w ogrodzie – aranżacje  

Szukasz inspiracji, które pozwolą ci zagospodarować przestrzeń twojego ogrodu? Zapoznaj się z gotowymi aranżacjami – z ogrodowymi altanami w roli głównej. 

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę