Klient: Indywidualny Biznesowy

Jak zabezpieczyć auto przed gradem? ABC ochrony samochodu przed gradobiciem. 

Dane z ostatnich kilku lat nie pozostawiają absolutnie żadnych złudzeń. Dynamicznie postępujące zmiany klimatu sprawiły, że zarówno grad, jak i inne, dotychczas sporadyczne zjawiska atmosferyczne, stały się naturalną częścią polskiego krajobrazu. Regularne gradobicia sprawiają, że dla firm zajmujących się naprawami blacharskimi czy wymianą szyb nastał czas prawdziwych “żniw”. Z kolei dla właścicieli zniszczonych w ten sposób pojazdów – oznacza jedynie koszty, bardzo duże koszty. 

Chcesz dowiedzieć się, jak ich uniknąć? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów na ochronę Twojego samochodu przed gradem.  

Co zrobić, aby skutecznie zabezpieczyć samochód przed gradem? 

Z pewnością jednym z pierwszych pomysłów, które przychodzą Ci do głowy, jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia autocasco. Pełna zgoda! 

Wspomniane AC to doskonały sposób na zyskanie spokoju oraz dodatkowej ochrony finansowej – nie tylko w przypadku gradobicia, ale również ewentualnej kolizji oraz innych zdarzeń, które mogą częściowo lub kompletnie uszkodzić Twój pojazd. 

Ale czy samo ubezpieczenie auta wystarczy, aby nie martwić się skutkami gradobicia? 

Jak już wspomnieliśmy wyżej – jeśli dojdzie do uszkodzenia Twojego auta, takie ubezpieczenie zapewni Ci pełną (lub częściową) ochronę finansową. No właśnie… jedynie finansową. Nawet jeśli w wyniku gradu Twoje auto zostanie “poturbowane”, a Ty otrzymasz 100% zwrotu kosztów związanych z jego naprawą, absolutnie nikt nie zwróci Ci dwóch kluczowych rzeczy: 

  • Nerwów, które stracisz zarówno podczas załatwienia formalności, uzyskiwania wypłat, jak i samej naprawy (z własnego doświadczenia wiemy, że współpraca z firmami ubezpieczeniowymi i mechanikami nie zawsze należy do najłatwiejszych);
  • Czasu, bowiem cała procedura przywracania Twojego auta do stanu sprzed gradobicia może zająć od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. 

W naszym odczuciu najlepsze ubezpieczenie to takie, z którego wcale nie musisz korzystać. W końcu lepiej cieszyć się sprawnym i dobrze wyglądającym pojazdem, niż odbierać nawet duże sumy, które należy przeznaczyć na jego naprawę. Prawda? 

Carport ochrona samochodu przed gradobiciem
Carport ochrona samochodu przed ulewnym deszczem
Carport ochrona samochodu przed gradobiciem 2

Jak jeszcze warto ochronić auto przed gradem? 

Poza samą ochroną finansową w formie ubezpieczenia, warto również zaopatrzyć się w dodatkowe środki prewencji. Poniżej znajdziesz kilka gotowych porad. 

Pomysł nr 1: parkowanie pod dachem 

Jeżeli jesteś tym szczęściarzem, który posiada własny garaż lub zadaszone / podziemne miejsce parkingowe – skuteczną ochronę przed gradem masz wręcz “murowaną”. O ile oczywiście tego rodzaju niespodzianka nie złapie Cię, gdy akurat będziesz w trasie 🙂

Pomysł nr 2: pokrowiec lub parasol antygradowy 

Jeśli nie dysponujesz odpowiednią przestrzenią (czytaj: korzystasz z parkingu “pod chmurką”, pod blokiem lub innym wielorodzinnym budynkiem) albo zwyczajnie podczas gradobicia podróżujesz – rozważ poniższe opcje: 

  • Jeśli zależy Ci na ochronie całego auta (zarówno blacharki, jak i szyb) – możesz zaopatrzyć się w pokrowiec w formie plandeki lub też specjalny samochodowy parasol. Ich rozkładanie wymaga wprawy i odrobiny czasu, ale w zamian zapewnia praktycznie 100% ochronę całego pojazdu. 
  • Jeżeli uznajesz, że szczególnie wrażliwym elementem, który chcesz chronić przed gradem, są szyby – wystarczy, że będziesz wozić ze sobą odpowiednie maty. W tej roli doskonale sprawdzają się m.in. klasyczne maty termiczne, które w lato chronią auto przed zbyt intensywnym nagrzewaniem wnętrza. Rozłożenie takiej ochrony zajmuje dosłownie kilka chwil. 

Musisz jednak pamiętać, że korzystanie z tego typu rozwiązań będzie wymagało od Ciebie dużej czujności. Grad ma tendencję do tego, że pojawia się nagle, jest bardzo intensywny, a następnie znika. Jeśli nie spostrzeżesz, kiedy się zbliża i nie zdążysz zabezpieczyć auta na czas – całe starania pójdą niestety na marne. 

Pomysł nr 3: Carport 

Jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym lub też posiadasz własny teren, na którym parkujesz swoje auto – koniecznie rozważ budowę nowoczesnej wiaty garażowej

Takie rozwiązanie o nazwie Carport, zapewni Ci nie tylko skuteczną ochronę przed gradem czy innymi skutkami niekorzystnej pogody. Dzięki praktycznie nieograniczonym możliwościom designerskim, stanie się również doskonałym sposobem na wzbogacenie aranżacji zewnętrznej części Twojego domu.  

Twój Tarasola Carport wyposażysz m.in. w wydajne oświetlenie typu LED, które będzie świetną ozdobą oraz poprawi wygodę korzystanie z takiej wiaty także po zmroku. Ponadto, jeżeli tylko zechcesz – na dachu konstrukcji mogą zagościć panele fotowoltaiczne, dzięki którym takie zadaszenie stanie się również Twoją własną, ekologiczną elektrownią. 

Zależy Ci na skutecznej ochronie auta przed gradobiciem? 

Połącz funkcjonalność oraz styl – inwestując w innowacyjną wiatę samochodową. Więcej informacji na temat możliwości carportu od Tarasola znajdziesz w tym miejscu. Jeżeli chcesz poznać szczegóły naszej tańszej alternatywy dla tradycyjnego garażu – przejdź do kontaktu i porozmawiaj z naszymi konsultantami. 

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę