Klient: Indywidualny Biznesowy

Odpryski, zarysowania i uszkodzenia lakieru. Jak sobie z nimi radzić? 

Rysy spowodowane spadającymi gałęziami, wgniecenia od gradu czy wreszcie – uszkodzenia i odbarwienia lakieru, spowodowane zbyt dużą ekspozycją na słońce… 

Musisz przyznać, że nic nie denerwuje Cię bardziej, niż widok tych niedoskonałości na Twoim samochodzie.

Jak sobie z nimi radzić, aby zarówno wygląd, jak i ogólna kondycja lakieru i blacharki Twojego pojazdu były na wysokim poziomie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej treści tego wpisu. 

Jak poradzić sobie ze skutkami gradobicia? 

Większość wgnieceń spowodowanych gradem lub innymi spadającymi z pewnej wysokości obiektami, da się wyeliminować za pomocą jednej z dwóch technik. 

Pierwsza polega na umiejętnym “wybijaniu” wgnieceń przy zastosowaniu profesjonalnych narzędzi blacharskich. Druga polega natomiast na ich “wyciąganiu” za pomocą kleju, przyssawek oraz innych akcesoriów.  

Nasza rada: jeśli nie masz w tej dziedzinie żadnego doświadczenia – przekaż to specjalistom. Nieumiejętne obchodzenie się z tego typu aparaturą może sprawić, że nie tylko nie naprawisz wgnieceń po gradzie, ale dodatkowo – uszkodzisz lakier swojego samochodu. 

Jak naprawić rysy i odpryski na lakierze samochodu? 

Jeżeli uszkodzenia były na tyle poważne, że “dostało” się również bezpośrednio lakierowi Twojego auta – wówczas warto wykonać 2 kroki. 

  • Po pierwsze – zdiagnozuj, z jakimi uszkodzeniami masz do czynienia (czy są to niewielkie ryski, z którymi poradzisz sobie w pojedynkę, czy raczej poważne i głębokie, które będą wymagały bardziej specjalistycznej interwencji). 
  • Po drugie – wprowadź odpowiednie środki zaradcze. Jeśli zarysowania są jedynie powierzchowne, z dużym prawdopodobieństwem usuniesz je przy pomocy tradycyjnej polerki (wykonywanej manualnie lub maszynowo). Jeżeli dogłębnemu uszkodzeniu uległa warstwa właściwego lakieru – istnieje duża szansa, że nie obejdzie się bez lakierowania. 

Drobne odpryski (pojedyncze dziury w lakierze) z powodzeniem usuniesz za pomocą zaprawek oraz polerowania. Natomiast bardziej poważne zarysowania będą wymagały lakierowania części, a być może nawet całego elementu. 

Co począć, gdy słońce uszkodziło lakier na Twoim aucie? 

W tym miejscu wszystko sprowadza się do stopnia degradacji lakieru. Jeżeli jest tylko powierzchowna – być może wystarczy polerka oraz kilka zabiegów autodetailingowych. Jeśli Twoje auto przebywało na słońcu zbyt długo – może sie okazać, że pomoże mu tylko ponowne lakierowanie. 

„Lepiej zapobiegać niż leczyć”

A może… zamiast naprawiać skutki, po prostu zaczniesz przeciwdziałać ich przyczynom? 

Każdy z wyżej wymienionych sposobów ma jeden wspólny element. Otóż, pozwala radzić sobie ze skutkami, jednak w żaden sposób nie niweluje głównego powodu powstawania tego typu ubytków

Dlatego, zamiast martwić się usuwaniem niedoskonałości, które za każdym razem będą kosztowały Cię nawet tysiące złotych – wybierz rozwiązanie, w które zainwestujesz tylko raz, a ochrona będzie trwała przez długie lata

O czym mowa? Oczywiście o nowoczesnym zadaszeniu, które stanowi tańszą, jednak równie skuteczną alternatywę dla tradycyjnego garażu. 

Carport to innowacyjna wiata, którą możesz zamontować bezpośrednio przy budynku lub zlokalizować praktycznie w dowolnej części Twojej działki. Solidna konstrukcja odpowie za doskonałe zabezpieczenie Twojego pojazdu. Z kolei dodatkowe akcesoria (oświetlenie LED, panele fotowoltaiczne, stacja ładowania i wiele innych) – sprawią, że wykorzystasz cały potencjał nowej konstrukcji. 

Czy inwestycja w Carport w ogóle się opłaca? 

Na początek przyjrzymy się wydatkom, jakie mogą generować omówione uszkodzenia. 

Lakierowanie zarysowanego auta może kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Tyle samo wyniesie Cię wizyta u specjalisty zajmującego się usuwaniem gnieceń po naprawdę solidnym gradobiciu. 

Tarasola Carport w podstawowej wersji (model jednostanowiskowy wraz z montażem) to natomiast wydatek od około 29 tys. złotych brutto. To oznacza, że w bardzo zbliżonej cenie otrzymujesz nie tylko pełną ochronę samochodu, ale dodatkowo w pełni funkcjonalną wiatę, która stanie się świetną ozdobą Twojego podjazdu oraz działki. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? 

W tym miejscu czekają na Ciebie wszystkie niezbędne informacje na temat nowoczesnych wiat garażowych typu carport. Masz pytania? Przejdź do kontaktu, aby porozmawiać z naszymi konsultantami. 

Pobierz katalog i poznaj Carport

Zainspiruj się! Sprawdź jak możesz zaaranżować carport na swojej działce, poznaj dodatkowe opcje wyposażenia, dowiedz się dlaczego warto zainwestować w to innowacyjne rozwiązanie.

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę