Klient: Indywidualny Biznesowy

Pomysł na taras w bloku

Taras w bloku, zwłaszcza na ostatnim piętrze daje bardzo duże możliwości aranżacyjne. Balkon może być przestrzenią udekorowaną kwiatami, przedłużeniem salonu lub po prostu kącikiem relaksacyjnym. Na pierwszym etapie należy szczegółowo określić skalę prac. W przypadku niewielkich zmian ekipa remontowa może być niepotrzebna. 

Stare meble można przecież pomalować, a startą podłogę zakryć dywanem. Natomiast jeśli planujemy obudować lub zadaszyć taras – będziemy potrzebować pomocy ekspertów. 

Jakie wybrać zadaszenie na taras w bloku?       

W przypadku zadaszenia balkonowego wszystko zależy od budżetu i wielkości tarasu. Balkon można zadaszyć parasolem, żaglem, markizą., lub zabudować całkowicie – pergolą. Boki natomiast można zakryć panelami drewnianymi lub szklanymi.        

Jeśli mamy większy budżet, to możemy zastanowić się nad pełnym zadaszeniem tarasu. Istnieją rozwiązania, które pozwalają zarówno na dach, jak i zabudowę boków. Dzięki temu, taras może stać się wydłużeniem salonu. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest pergola tarasowa. Tego typu konstrukcje można realizować na ostatnich piętrach, piętrach pośrednich. Tarasole świetnie się sprawdzają też na parterze, gdzie mieszkanie ma wyjście na teren zielony.

Zabudowa boków tarasu w bloku 

Masz duży balkon, ale rzadko z niego korzystasz ze względu na sąsiadów? Dobrym pomysłem na aranżację boków są specjalne markizy boczne, panele szklane, drewniane lub shuttersy. Markizy są tanie i łatwe w montażu. Najczęściej są wykonane z aluminium, włókna szklanego lub zwykłej tkaniny. Panele drewniane również nie są trudne w montażu i są stosunkowo niedrogie. Natomiast panele szklane są wyposażone w systemy przesuwne. Co więcej, ich design pasuje do każdego kontekstu architektonicznego. 

Najbardziej efektywne będą shuttersy, czyli specjalne okiennice przesuwne. Są mają specjalne systemy, które umożliwiają manipulowanie natężeniem słońca. 

Jakie meble na balkon w bloku?

Jaki pomysł na meble tarasowe w bloku? Wszystko zależy od metrażu. W przypadku mniejszych powierzchni warto postawić na meble składane – stoliki, krzesła. Dobrym pomysłem jest także blat montowany do barierki lub krzesła sztaplowane (składane jedno na drugim). 

Na większe balkony można kupić zestawy mebli. Jak dobrać materiał? To zależy od wystroju mieszkania i oczywiście budżetu. Warto postawić na meble z technorattanu – materiał jest odporny na warunki atmosferyczne. Co istotne, takie meble spokojnie wytrzymają zimę na tarasie – wystarczy je przykryć specjalnym pokrowcem. 

Link do podstrony Meble?

Pomysły na podłogę na balkonie w bloku 

Wybór podłogi balkonowej jest bardzo istotny. Materiał powinien być estetyczny i przede wszystkim praktyczny. Jednym z najlepszych materiałów jest gres. Płytki dobrze reagują na mróz, nie wchłaniają wody i są mają właściwości antypoślizgowe. 

Nieco droższym rozwiązaniem jest podłoga z drewna. Największym plusem takiej podłogi jest wygląd. Najciekawsze i najbardziej trwałe jest drewno egzotyczne. Podłoga drewniana  jest niestety trudna w montażu i wymaga impregnacji. 

Przeczytaj: Co na balkon zamiast płytek?


Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę