Klient: Indywidualny Biznesowy

Pomysły na meble balkonowe 

Znalezienie odpowiednich mebli balkonowych może być problematyczne. Balkony bywają  małe, a mieszkania często nie są przystosowane do przechowywania mebli balkonowych w czasie zimy. 

W przypadku mebli balkonowych warto postawić na funkcjonalność. Na małe i wąskie balkony, ciekawym rozwiązaniem mogą być meble, które są zarówno siedziskiem, jak i skrzynią. W niektórych przypadkach jedynym rozwiązaniem mogą być meble na zamówienie. Dzięki temu można dostosować: wymiar, kolor i wygląd. Meble balkonowe powinny być: 

  • Dostosowane do warunków pogodowych. Meble woodporne są wygodne i praktyczne. Nie trzeba ich zabezpieczać podczas letnich ulew. 
  • Wygodne i dostosowane do małego metrażu. Stosunkowo tanie są meble rozkładane. Dzięki funkcji składanie można je szybko złożyć i zwiększyć miejsce na balkonie. 

Uwaga: W niektórych przypadkach jedynym rozwiązaniem mogą być meble na zamówienie. Dzięki temu można dostosować: wymiar, kolor i wygląd. 

Najpopularniejsze materiały dla mebli balkonowych 

Do najbardziej popularnych materiałów należą: 

  • drewno: meble drewniane są trwałe i wytrzymałe. Ich zaletą jest wygląd. Niestety mogą być niewygodne – wymagają specjalnych poduszek.  Należy je często pielęgnować, są podatne na wilgoć, 
  • drewno egzotyczne: meble wykonane z tego rodzaju drewna są  wytrzymałe. Cechują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, ich walorem jest wygląd i kolor. Niestety są trudno dostępne, ich koszt jest wysoki. 
  • wiklina: meble wiklinowe są lekkie. Ich kolejną zaletą jest fakt, że są wytrzymałe. Dzięki temu, że wiklina jest giętka, to można spotkać meble o niepowtarzalnym wyglądzie.
  • technorattan: to tworzywo syntetyczne, które przypomina plecionki rattanowe. Meble z tego materiału produkuje się ręcznie. Meble z technorattanu są odporne na warunki atmosferyczne, zimą wymagają jedynie przykrycia. Są stosunkowo drogie.  
  • rattan: meble z tego materiału pasują do tarasów w stylu boho. Są lekkie, eleganckie i łatwe do utrzymania w czystości. Niestety źle znoszą deszcz, wilgoć, wymagają impregnacji.
  • plastik: to najtańszy materiał. Meble plastikowe nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Mogą stracić kolor pod wpływem słońca. Warto wybrać meble, które są wykonane z wysokiej jakości tworzywa (z dodatkiem żywicy, włókna szklanego). 
  • metal: jest lekki i ma nowoczesny wygląd. Metalowe meble balkonowe są wytrzymałe i solidne. Niestety są podatne na korozję, dlatego warto je odpowiednio zabezpieczyć.
  • aluminium: meble z tego materiału są lekkie i są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Niestety aluminium może rdzewieć, dlatego warto je ocynkować i pomalować proszkowo.  

Rodzaje mebli balkonowych:

Krzesła na balkon powinny być wygodne oraz nie zajmować dużo miejsca. W przypadku małego balkonu warto postawić na krzesła składane. 

Stoły ogrodowe najczęściej są wykonane z metalu, technorattanu lub plastiku. Blaty zazwyczaj są szklane. Najlepiej kupić w zestawie razem z krzesłami. 

Sofy, kanapy, leżaki pasują do większych balkonów. Są duże i wygodne. Tego typu meble są wyposażone w specjalne, plamoodporne poduszki. 

Hamaki są wygodne i co najważniejsze nie zajmują dużo miejsca. Podczas wyboru hamaku warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału i sposób mocowania. Na rynku dostępne są hamaki brazylijskie, ze stelażem, bez stelaża.  

Masz więcej pytań?