Klient: Indywidualny Biznesowy

Wiata fotowoltaiczna – czym jest i jak działa garaż z fotowoltaiką?

Wykończenie Twojego domu i okolicznej przestrzeni powoli dobiega końca i już wiesz, że przyszła pora na zadbanie o bezpieczne miejsce do parkowania samochodu? Co powiesz na to, aby połączyć “przyjemne z pożytecznym” i poza ochroną pojazdu – zapewnić sobie również źródło darmowej energii elektrycznej?

Zapoznaj się z wiatą fotowoltaiczną, która może zagościć również na Twojej posesji. Sprawdź jej zastosowanie, wyposażenie i zobacz, jak wybrać rozwiązanie dla siebie.

Wiata garażowa z fotowoltaiką na dachu – co warto wiedzieć?

Wiata fotowoltaiczna (często występująca również pod nazwą carport), to pół- lub w pełni otwarty garaż, który może pełnić aż 2 funkcje jednocześnie.

  • Pierwsza z nich to tradycyjna ochrona samochodu przed deszczem, gradem, promieniami słonecznymi oraz innymi czynnikami atmosferycznymi.
  • Druga z nich to natomiast opcja produkowania darmowej  i ekologicznej energii elektrycznej – pochodzącej wprost z padających promieni słonecznych.

W co może być wyposażona wiata na fotowoltaikę?

Jak pewnie się domyślasz – główną rolę odgrywają oczywiście panele fotowoltaiczne, które są umieszczone bezpośrednio na dachu. Produkowany za ich pośrednictwem prąd może być wykorzystany do zasilania zarówno urządzeń znajdujących się w domu, jak i dodatkowych akcesoriów uzupełniających sam carport.

A jeśli już o wyposażeniu wiaty mowa – możesz ją wzbogacić takimi elementami, jak wydajne oświetlenie LED, ładowarka do samochodu, a także tkanina dolna, przeszklenia czy stylowe shuttersy. Możliwości jest naprawdę wiele, a większość z nich znajdziesz bezpośrednio na naszym katalogu Tarasola Carport.

Jak wybrać odpowiednią wiatę fotowoltaiczną?

Jeśli chcesz, aby wybrany garaż z fotowoltaiką w pełni wywiązywał się z zadań, na których Ci zależy, zastosuj się do tej krótkiej instrukcji.

#1 Określ przeznaczenie wiaty z fotowoltaiką

Zdecyduj, jaką funkcję ma odgrywać tego typu konstrukcja. Czy zależy Ci wyłącznie na pełnej użyteczności związanej z ochroną samochodu i produkcją energii? A być może chcesz, aby carport stał się integralną częścią otoczenia Twojego budynku – jednocześnie uzupełniał aranżację otoczenia?

#2 Wybierz rozmiar garażu fotowoltaicznego

Kto powiedział, że wiata z fotowoltaiką musi zabezpieczać tylko 1 pojazd? Dzięki rozwiązaniom Tarasola z powodzeniem możesz wybierać pomiędzy jedno-, dwu-, a nawet trzystanowiskowym konstrukcjom.

Zwróć uwagę, że więcej przestrzeni dla Twoich samochodów to również więcej prądu generowanego przez panele fotowoltaiczne umieszczone bezpośrednio na dachu!

#3 Dobierz akcesoria i elementy wyposażenia

Na koniec uzupełnij całość o stylowe, a jednocześnie funkcjonalne dodatki, które poprawią wygląd oraz wygodę korzystania z Twojej nowej wiaty samochodowej. Możesz ją wzbogacić m.in. o oświetlenie, boczne shuttersy oraz przeszklenia, elegancką tkaninę umieszczoną tuż pod zadaszeniem oraz wiele innych.

Chcesz chronić swój samochód i jednocześnie produkować darmową energię?

Skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy pomogą Ci przejść przez cały proces – od wyboru właściwej wiaty, aż po załatwienie formalności i finalny montaż gotowej konstrukcji. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę