Klient: Indywidualny Biznesowy

Jacuzzi w ogrodzie zimowym. Jak zaplanować i urządzić ogrodowe SPA?

Jeśli w twoim domu wreszcie zagościł długo wyczekiwany ogród zimowy, z pewnością stał się dla ciebie oraz wszystkich domowników miejscem relaksu i dobrej zabawy. Czujesz, że do pełni szczęścia brakuje w nim jeszcze jednego elementu? Jest nim ogrodowe SPA, w którym znajdziesz ukojenie po całym dniu pracy, jak i oddasz się przyjemnym kąpielom zawsze, gdy najdzie cię na nie ochota. 

Sprawdź, co warto wiedzieć o jacuzzi w ogrodzie zimowym. Jak je wybrać, jak zamontować, a przede wszystkim – ile może cię to kosztować?

Ogrodowe jacuzzi – co to takiego? 

Jacuzzi, które może zagościć w twoim ogrodzie zimowym, to specjalne urządzenie (rodzaj basenu lub też wanny), które pozwala cieszyć się długimi i ciepłymi kąpielami – bez względu na to, jaka pogoda panuje na zewnątrz. Większość takich sprzętów posiada filtry dbające o czystość wody, a także specjalne pompy, które odpowiadają za napowietrzanie wody, a w konsekwencji – produkcję masujących bąbelków. 

Tego rodzaju urządzenie stanowi doskonałe rozwiązanie dla ogrzewanych ogrodów zimowych, jest również świetnym sposobem na zapewnienie sobie ciekawej atrakcji w miejscach pozbawionych ogrzewania. 

Jakie są rodzaje jacuzzi domowych? 

Takiego typu sprzęty mogą przyjmować różne rozmiary (pozwalające pomieścić np. od 2 do nawet 8 osób jednocześnie), kolory, wzory, a nawet formaty. Zasadnicza klasyfikacja dzieli domowe jacuzzi na 2 typy: 

  • sezonowe jacuzzi – zazwyczaj przyjmujące formę dmuchanych obiektów, z których korzysta się tylko przez określony czas w roku (przeważnie wiosną oraz latem). Po zakończeniu sezonu należy je dobrze oczyścić, wysuszyć, a następnie złożyć i przechowywać w suchym i ciepłym miejscu. Ich niekwestionowanymi atutami są m.in. niska cena oraz prosty i szybki montaż,
  • całoroczne jacuzzi – wykonywane z tworzywa sztucznego lub metalu – nierzadko zwieńczone elementami z drewna, które sprawiają, że urządzenie zaczyna przypominać tradycyjną balię. Z uwagi na budowę oraz bardziej złożony proces instalacji, stanowią zazwyczaj stały element wyposażenia zimowego ogrodu lub oranżerii, z którego można korzystać nawet przez 365 dni w roku. Takie aspekty sprawiają, że są one również droższe od dmuchanych odpowiedników. 

Jak zamontować jacuzzi w oranżerii lub ogrodzie zimowym?  

Jednym z kluczowych elementów na tym etapie, jest podjęcie decyzji pt. Jakie jacuzzi ma trafić do twojego ogrodu bądź oranżerii? 

Jeśli ma to być urządzenie wolnostojące (sezonowe lub całoroczne) – wystarczy, że wygospodarujesz dla niego odpowiednią przestrzeń. W przypadku wyboru jacuzzi umieszczanego bezpośrednio w podłodze (lub innym podłożu) – musisz pamiętać o odpowiednim przygotowaniu gruntu. W obu przypadkach należy zwrócić uwagę na zastosowanie właściwej bariery termoizolacyjnej, która ochroni zbiornik przed ewentualnym przemarzaniem. 

Poza wyżej wymienionymi aspektami, należy pochylić się również nad takimi czynnikami, jak: 

  • elektryczność – przed rozpoczęciem instalacji należy dopilnować, aby do jacuzzi został doprowadzony osobny przewód zasilający. To pozwoli uniknąć ryzyka przepięć, awarii czy przerw w dostawie prądu,
  • ujęcie wody co prawda tego rodzaju wannę lub SPA można zapełniać przy pomocy zwykłego węża ogrodowego, a w ostateczności – nawet wiadra. Jednak zdecydowanie wygodniejszą opcją jest podłączenie niezależnego źródła wody,
  • odpływ – ze względów środowiskowych, “zużyta” w jacuzzi woda musi zostać odprowadzona bezpośrednio do kanalizacji.   

Ile kosztuje jacuzzi do ogrodu zimowego?  

Dokładne ceny poszczególnych modeli zależą przede wszystkim od ich specyfiki, zastosowanych materiałów, rozmiarów oraz oferowanych parametrów. 

Najtańsze w tym zestawieniu są oczywiście jacuzzi sezonowe. W przypadku takich rozwiązań dmuchanych – wysokość inwestycji może się wahać w granicach od 2000 do nawet 10 000 złotych. Zdecydowanie droższe są natomiast jacuzzi całoroczne, których ceny mogą wynosić w przybliżeniu od 12 000 do nawet 100 000 złotych. 

Pergole tarasowe —- sprawdź!

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę