Klient: Indywidualny Biznesowy

Jak otworzyć taras na światło i przestrzeń? 3 sposoby na słońce i ochronę przed promieniowaniem UV.

Jeżeli od jakiegoś czasu zastanawiasz się nad zakupem własnego zadaszenia stałego (i interesujesz się ofertą Tarasoli), to z pewnością wiesz, że do tej pory znajdował się w niej dach z blachy trapezowej.

Z myślą o osobach poszukujących trwałych rozwiązań, którym zależy na stałym zadaszeniu ich przestrzeni – postanowiliśmy zrobić “krok na przód”. Tym razem zdecydowaliśmy się dodać jeszcze więcej opcji wyboru, które pozwolą stworzyć wymarzoną przestrzeń – dla Ciebie i bliskich. 

Jakie nowości przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku? Czytaj dalej, aby poznać zupełnie nowe możliwości zadaszenia Twojego tarasu!

Poliwęglan, który ochroni Twój samochód i zapewni bezpieczną przestrzeń do przechowywania

Pierwszą nowością, która z pewnością Cię ucieszy, jest nowoczesny carport z dachem wykonanym z poliwęglanu. W tej konstrukcji docenisz nie tylko świetny design, ale przede wszystkim trwałość i możliwość pełnego wykorzystania światła słonecznego. Poliwęglan umieszczony na dachu takiej tarasoli skutecznie ochroni Twoje auto przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, a dodatkowo – zabezpieczy je przed działaniem promieni UV. 

Musisz jednak wiedzieć, że to nie wszystko. W nowej konstrukcji przewidzieliśmy miejsce nie tylko dla Twojego pojazdu (a jeśli zechcesz – nawet dwóch). Projekt carportu został przygotowany z myślą o maksymalnej wygodzie oraz funkcjonalności. Dlatego, poza miejscami do parkowania, może się w nim znaleźć pomieszczenie gospodarcze, które jest doskonale wkomponowane w bryłę carportu – podkreślając styl i estetykę całej konstrukcji.

Taką dodatkową przestrzeń możesz wykorzystać tak, jak tylko zechcesz – do przechowywania narzędzi, urządzeń ogrodowych, rowerów, hulajnóg, deskorolek, a nawet akcesoriów i części do samochodu.

Chcesz więcej? Mnóstwo cennych informacji na temat Tarasola Carport znajdziesz tutaj.

Poliwęglan, dzięki któremu stworzysz wyjątkową i jasną przestrzeń do odpoczynku, pracy oraz zabawy

Jeżeli myślisz, że jedyna nowość dotyczy ochrony Twojego pojazdu – czeka Cię całkiem miłe zaskoczenie. Kolejną premierą w naszym asortymencie jest Tarasola Fix z dachem z poliwęglanu. Zastosowanie takiego typu zadaszenia tarasu pozwoli Ci cieszyć się wszystkimi urokami spędzania czasu na zewnątrz (i to nie tylko wiosną bądź latem).

Dachy wykonane z tego materiału odznaczają się wysoką przepuszczalnością światła słonecznego. Dzięki temu powodują, że przestrzeń jest nie tylko jaśniejsza, ale również optycznie staje się również zdecydowanie większa.

Jeśli zdecydujesz się na taki wariant z poliwęglanu, z pewnością docenisz świetne parametry termoizolacyjne. Tego rodzaju materiał “wpuszcza” mnóstwo światła, jednocześnie zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza Twojej Tarasoli. Jeżeli zależy Ci na zachowaniu intymności – z powodzeniem wzbogacisz ją o specjalny dolny dach. Przyjmuje on formę tkaniny, która chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem i daje dodatkowe poczucie prywatności. Dzięki swojej przezierności (na poziomie 5%) – nie “odcina” w zupełności dostępu do światła naturalnego i tym samym zapewnia subtelne doświetlenie wnętrza tarasoli.

Tarasola Fix z dachem z poliwęglanu może okazać się doskonałym rozwiązaniem, jeśli planujesz stworzyć ciepłą i funkcjonalną przestrzeń, która ma służyć Ci przez cały rok. Jeśli zdecydujesz się na wyposażenie ją w zabudowy boczne oraz dodanie promienników ciepła – z powodzeniem uda Ci się zyskać piękną i komfortową konstrukcję, która spełni rolę ogrodu zimowego.

Chcesz doczytać, zanim podejmiesz decyzję? Szczegóły na temat Tarasola Fix czekają w tym miejscu

Szkło, które “otworzy” Twoją tarasową przestrzeń i nada jej wyjątkowego uroku

Kolejny debiut w naszej ofercie jest owocem wieloletniego doświadczenia w projektowaniu zadaszeń tarasowych oraz umiejętnego wsłuchiwanie się w potrzeby naszych klientów. Właśnie z takiego połączenia powstała dedykowana konstrukcja, która pozwoli Ci na montaż dachu ze szkła.

Co prawda, materiał ten nie przedstawia takich parametrów termoizolacyjności, jak chociażby wspomniany poliwęglan. Jednak bezsprzecznie jego wygląd i funkcjonalność sprawiają, że cieszy się ogromną popularnością pośród osób poszukujących stylu i jakości. Idealnie komponuje się z innymi szklanymi elementami budynku (np. balustradami). 

Pamiętaj: w naszej ofercie znajdują się wyłącznie konstrukcje przystosowane do bezpiecznego i trwałego montażu szklanych dachów. Nie świadczymy usług związanych z produkcją i montażem tego typu rozwiązań.

Taras czy garaż? Dopasuj do siebie i swoich preferencji.

Zarówno poliwęglanowy carport, jak i szklane lub poliwęglanowe zadaszenie tarasowe, mogą zostać w pełni spersonalizowane. W ramach naszej oferty możesz decydować o rozmiarach, kształtach, kolorach, dodatkach, a nawet użytych materiałach. Jesteśmy przekonani, że tak szerokie możliwości pozwolą Ci zyskać przestrzeń, która jest estetyczna, spójna z otoczeniem, a zwłaszcza – odpowiadająca Twoim potrzebom.

Uzyskaj częściowo lub w pełni zamkniętą przestrzeń

Zorganizowanie zamkniętej przestrzeni nie byłoby możliwe, gdyby nie zabudowa boczna. W ofercie Tarasoli od dawna znajdziesz m.in. rolety i shuttersy. Aktualną nowością są natomiast stałe panele ścienne / sufitowe z aluminium, które możesz zastosować zarówno jako częściową, jak i całkowitą zabudowę ścian tego typu konstrukcji. Dokładnie ten sam panel może być zamontowany także na dachu pod poliwęglanem oraz szkłem.

Jego głównym zadaniem jest oczywiście ochrona przed intensywnym światłem słonecznym, promieniami UV, wiatrem oraz deszczem. Ponadto, daje częściowe zacienienie, które jest szczególnie istotne w lokalizacjach narażonych na intensywne nagrzewanie się. W ten sposób nie tylko chroni użytkowników tarasów, ale również zapewnia jeszcze większy komfort podczas korzystania z tej przestrzeni.

Wzbogać dodatkami i subtelnymi detalami, które zwieńczą całość

Takie panele tworzą unikalne efekty wizualne, które są szczególnie dobrze dostrzegalne, jeśli połączysz je z nowoczesnym oświetleniem LED. Ich mocne strony to między innymi: bogaty wybór (kolorystyka RAL lub drewnopodobne), skuteczna ochrona przed intensywnym światłem słonecznym, wiatrem i deszczem, łatwość utrzymania i konserwacji oraz atrakcyjne ceny (zwłaszcza w porównaniu do wspomnianych już shuttersów bądź rolet).

Więcej detali i szczegółowe opisy na temat paneli stałych znajdują się pod tym adresem

Potrzebujesz porady przy wyborze właściwego rozwiązania?

Nasi doradcy są cały czas do Twojej dyspozycji. Jeżeli chcesz zadać im pytanie lub skorzystać z kompleksowego wsparcia przy projekcie, konfiguracji i zamówieniu – wystarczy, że przejdziesz do kontaktu. Zapewnimy Ci pełną obsługę w całym procesie – od wyboru, aż po finalny montaż Twojej wymarzonej tarasoli.

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę