Klient: Indywidualny Biznesowy

Prowadzisz hotel? Oto jak powiększyć przestrzeń i zarabiać więcej na: imprezach, pokojach i atrakcjach

Podczas wielu pracy lat dla klientów z branży hotelowej, dostrzegliśmy jedną, bardzo ciekawą zależność. Praktycznie każdy właściciel, który rozwija swój biznes i cieszy się dużym zainteresowaniem hotelowych gości – spotyka się z problemem, którym jest… brak wystarczającej przestrzeni.

Jeżeli zaliczasz się właśnie do tej grupy – poniżej znajdziesz pomysł, który może rozwiązać Twoje kłopoty. 

Czy to nie brzmi znajomo?

Biznes idzie Ci całkiem nieźle. Rezerwacje na pokoje masz zapewnione nawet na kilka miesięcy “do przodu”. Twoja restauracja hotelowa każdego wieczoru jest pełna (podobnie zresztą, jak Twoja głowa od nowych pomysłów biznesowych). Dostrzegasz, że rynek z powodzeniem chłonąłbym nowe usługi.

Jednak czujesz, że nie możesz zrobić kolejnego kroku i wykorzystać pełnego potencjału Twojej firmy, bo największy hamulec stanowi fakt, że zwyczajnie nie dysponujesz odpowiednio dużą przestrzenią.

Brak miejsca w hotelu. Co z tym zrobić?

Istnieją tylko dwa sensowne rozwiązania.

Pierwsze to podnoszenie cen. Skoro podaż nie może nadążyć za popytem – warto zastosować jeden z najbardziej znanych mechanizmów rynkowych. Jest jednak jedno, aczkolwiek istotne “ale”. Musisz bowiem przyznać, że nie da się tego robić w nieskończoność. Zbyt wygórowane ceny sprawią, że w końcu nawet najbardziej oddani klienci stracą zainteresowanie i zwyczajnie powiedzą: “stop”.

Na szczęście z pomocą przychodzi druga opcja, czyli zwiększenie aktualnych możliwości Twojego hotelu. Pewnie od razu na myśl przychodzi Ci długi, drogi i skomplikowany proces – budowy lub też wynajmu i remontowania sąsiednich przestrzeni. Zgadliśmy? Na szczęście – nic z tych rzeczy.

Krokiem, który pozwoli Ci zyskać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset metrów kwadratowych dodatkowej przestrzeni – jest decyzja o zakupie stylowej, funkcjonalnej i trwałej tarasoli.

Hotelowa tarasola – czym jest i jak to działa?

Tarasola to przeciwieństwo tradycyjnej rozbudowy, która – powiedzmy sobie szczerze – jest zwykle czasochłonna i problematyczna. W przypadku decyzji o budowie tarasoli, cała inwestycja zamyka się w zaledwie kilku tygodniach.

Tarasola to nic innego, jak odpowiednio urządzony i zabudowany taras w formie pergoli, który możesz zlokalizować tuż przy Twoim hotelu. Sprawdza się w wielu sytuacjach, chociażby jako:

  • Dodatkowa przestrzeń, w której zorganizujesz imprezy okolicznościowe;
  • Miejsce, które wykorzystasz do uzyskania dodatkowej powierzchni restauracyjnej; 
  • Sposób na poszerzenie hotelowej oferty i na przykład: stworzenie atrakcji, gdzie Twoi goście mogą się zrelaksować i odpocząć.

Elastyczność to jej drugie imię. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki dodatkowy obiekt pełnił kilka tych funkcji jednocześnie. 

Co istotne – taka tarasola może Ci służyć 365 dni w roku – bez względu na sezon czy porę roku. Zastosowanie odpowiedniej zabudowy, jak również wyposażenia (oświetlenia, ogrzewania itp.), sprawi, że niestraszne będą jej zarówno upały, jak i chłodniejsze dni.

Bez kosztów alternatywnych

Budowa hotelowego, zabudowanego tarasu ma jeszcze jeden istotny atut. Mianowicie, nie wymaga zamykania, ani też blokowania przestrzeni, którą wykorzystujesz do obsługiwania klientów Twojego obiektu.

Mówiąc wprost: Twój hotel może działać i cały czas przyjmować gości, gdy w trakcie będą trwały prace nad Twoją nową tarasolą.

Sprawdź: Jak urządzić ogródek restauracyjny?

Jak sfinansować budowę zadaszonego tarasu przy Twoim hotelu?

Rozmiary takiej inwestycji zależą od takich czynników, jak rozmiar, lokalizacja, wyposażenie oraz parametry. Koszty dla średniej wielkości hotelu wynoszą zazwyczaj 150 -250 tysięcy złotych.

Tego rodzaju zadaszenie możesz sfinansować za pomocą środków własnych. Jeśli jednak nie dysponujesz takim zapasem gotówki – pamiętaj, że brak pieniędzy na taką inwestycję to nie Twój problem

Jeśli w tym momencie nie masz środków, które pozwolą Ci jednorazowo sfinansować całe przedsięwzięcie – możesz skorzystać z przystępnego leasingu, który jest szybki, sprawny i atrakcyjny kosztowo.

Zwiększ możliwości i zyski Twojego hotelu

Skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby porozmawiać o projekcie, budowie i montażu nowoczesnej i funkcjonalnej tarasoli. Chętnie zapoznamy się z Twoimi potrzebami oraz specyfiką całego obiektu, aby na tej podstawie zaproponować najbardziej dopasowane i optymalne rozwiązania. Kliknij i porozmawiaj.

Zainspiruj się i pobierz katalog zadaszeń dla HoReCa

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę