Klient: Indywidualny Biznesowy

Ogródek restauracyjny – jak urządzić stylowy i funkcjonalny ogród przed lokalem?

Chcesz zorganizować więcej przestrzeni, którą możesz przeznaczyć na przyjmowanie oraz obsługę Twoich gości? Doskonałą odpowiedź może stanowić stworzenie restauracyjnego ogródka, który zachwyci ich swoim wyglądem oraz urzeknie komfortem.

Zobacz, co powinno znaleźć się na wyposażeniu restauracyjnego ogródka, aby Twój lokal urzekł przybywających do Ciebie klientów!

Aranżacja restauracyjnego ogródka – co powinno znaleźć się na jego wyposażeniu?

Elementami, które możesz wprowadzić do wnętrza ogródka, aby jeszcze bardziej umilić pobyt gości w Twojej restauracji, są między innymi:

  • Meble, w tym: stoły, krzesła, sofy oraz inne elementy, dzięki którym Twoi goście będą czuli się swobodnie i komfortowo.
  • Oświetlenie, które z jednej strony zapewni nie tylko doskonałą widoczność, ale również z powodzeniem odpowie za nadanie “klimatu” całemu otoczeniu.
  • Zadaszenie oraz zabudowa boczna, które sprawią, że korzystanie z tej przestrzeni będzie możliwe praktycznie o każdej porze i bez względu na warunki atmosferyczne.
  • Rośliny, które wzbogacą design oraz poprawią ogólną atmosferę panującą w restauracyjnym ogrodzie.

Jakie rośliny mogą zagościć w ogródku przy lokalu restauracyjnym?

Rośliny mogą stać się kropką nad „i” aranżacji Twojego restauracyjnego ogrodu, ale… aby cieszyły oczy i umilały pobyt Twoim gościom – musisz pamiętać o kilku istotnych elementach.

Pierwszym z nich jest dopasowanie gatunków do specyfiki samego ogródka. Jeśli jest tylko częściowo osłoniony i będzie Ci służył wyłącznie w sezonie – możesz wybrać 1 z 2 rozwiązań. Po pierwsze – zdecydować się na rośliny, które będą w stanie przetrwać jesień oraz zimę. Po drugie – zorganizować dodatkową przestrzeń, do której przeniesiesz je, gdy sezon wiosenno-letni dobiegnie końca. Jeżeli postawisz na ogród całoroczny, który będzie ogrzewany również zimą – wówczas możesz wybrać rośliny, które zagoszczą w nim na dłużej.

Kolejnym ważnym czynnikiem są same rośliny. Ogródek w restauracji to miejsce, które odwiedzają setki gości każdego dnia. Istnieje duże ryzyko umyślnego (lub też nie) uszkodzenia roślin, dlatego warto wybierać te, które cechują się odpowiednią wytrzymałością. Delikatne kwiaty mogą okazać się niewystarczające.

Ostatnim elementem jest ich wygląd, kolor i rozmiar. Każde z nich warto dopasować do stylu oraz ogólnej aranżacji – zarówno samego tarasu, jak i pozostałych części Twojej restauracji. Więcej o wyborze roślin do takiego ogrodu przeczytasz w tym miejscu.

Zadaszenie ogródka restauracji – możliwości oraz jak wybrać to najlepsze?

Aby ogródek w Twoim lokalu gastronomicznym spełniał swoje zadanie – warto zacząć od najważniejszego elementu, czyli wyboru odpowiedniego zadaszenia. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów, jak podejść do tego typu inwestycji.

Opcja nr 1: parasole

Do najbardziej popularnych rozwiązań należą oczywiście klasyczne parasole, które zapewniają nie tylko wygodę użytkowania, ale również są stosunkowo tanią opcją wzbogacenia tego typu przestrzeni. Niestety, ich zastosowanie powoduje, że Twój ogródek działający przy restauracji może być dostępny dla klientów tylko wtedy, gdy pozwala na to pogoda.

Parasole sprawdzają się bowiem idealnie wtedy, gdy na zewnątrz jest słonecznie lub pada deszcz, ale jednocześnie jest ciepło i nie wieje zbyt silny wiatr. Jeśli warunki atmosferyczne są niesprzyjające – możesz mieć pewność, że Twoi klienci wybiorą miejsce bezpośrednio w Twoim lokalu.

Opcja nr 2: pergole

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu większej funkcjonalności oraz szerszej swobodzie w aranżacji zewnętrznej części Twojego lokalu – rozważ zastosowanie pergoli. Tego rodzaju inwestycja zapewni Ci przestrzeń, którą z powodzeniem dopasujesz do warunków pogodowych, jak i potrzeb Twoich klientów.

Takie zadaszenie może być wykonane z aluminiowych paneli, zwanych lamelami lub specjalistycznych tkanin, odpornych na warunki atmosferyczne. W obu przypadkach da Ci możliwość regulacji, w tym: częściowego lub kompletnego otwierania i zamykania.

Warto zaznaczyć, że poza funkcjami użytecznymi, pergole są również niezwykle stylowe i estetyczne, co pozwoli Ci zadbać o ogólny obraz i aranżację Twojego restauracyjnego ogródka. 

Opcja nr 3: dedykowane rozwiązania HoReCa

Jeżeli chcesz, aby ogródek w Twojej restauracji “pękał w szwach” nie tylko w trakcie sezonu wiosennego i letniego, ale cieszył się popularnością również podczas chłodniejszych dni – odpowiedź na Twoje potrzeby może stanowić zadaszenie (z zabudową boczną w postaci przesuwnych przeszkleń, shuttersów lub automatycznych rolet) – dedykowane branży HoReCa.

W Tarasoli oferujemy rozwiązania, które dopasowujemy do indywidualnych wymagań klientów, a także położenia czy specyfiki wybranych lokali gastronomicznych. W ten sposób zapewniamy dodatkową przestrzeń, która może być wykorzystywana przez 365 dni w roku. A co za tym idzie – pozwalać obsługiwać od kilkunastu do kilkudziesięciu gości więcej, niż pozwala na to powierzchnia samego lokalu.

Chcesz powiększyć swój lokal o nową, komfortową i funkcjonalną przestrzeń?

Wygląda na to, że nie pozostaje Ci nic innego, jak zapoznać się z naszą dedykowaną ofertą zadaszeń i tarasów HoReCa – przygotowanych specjalnie z myślą o hotelach, restauracjach i kawiarniach. Sprawdź szczegóły, a jeśli zechcesz dowiedzieć się jeszcze więcej – skorzystaj z fachowego wsparcia naszych ekspertów.

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę