Klient: Indywidualny Biznesowy

Systemy tarasowe – przegląd. Który z nich sprawdzi się w Twojej przestrzeni?

Chcesz, aby w Twoim ogrodzie zagościł trwały, stylowy i funkcjonalny taras, który powiększy przestrzeń i pozwoli Ci korzystać z niej tak, jak tylko zechcesz?

Masz za sobą wiele katalogów, ofert i poradników? Jednak mnogość dostępnych na rynku rozwiązań sprawia, że zamiast upraszczać – wybór konkretnego staje się coraz bardziej skomplikowany?

Poznaj klasyfikację najpopularniejszych systemów tarasowych, abyś łatwo mógł podjąć decyzję, który z nich sprawdzi się u Ciebie.

Jakie systemy tarasowe cieszą się największą popularnością?

Pierwszy podział kwalifikuje związania ze względu na sposób ich użytkowania. W tej materii wyróżniamy zatem:

Przesuwny system tarasowy

Jak sama nazwa wskazuje – w tego typu obiektach drzwi bądź okna są umieszczane na specjalnych mechanizmach, które umożliwiają ich sprawne przesuwanie wzdłuż danej konstrukcji. Najczęściej spotykanymi rozwiązaniami są: systemy unoszono-przesuwne oraz uchylno-przesuwne.

Składany system tarasowy

Swoistą alternatywę dla wyżej wspomnianych systemów otwierania tarasów, stanowią te wyposażone w bardziej tradycyjne zawiasy.

W tym przypadku działają jak klasyczne drzwi lub okna (pozwalając na ruch skrzydeł w przedziałach od 90 do nawet 180 stopni). Dużą popularnością cieszą się także te składające się w tzw. harmonijkę.

Systemy tarasowe – jak jeszcze możemy je dzielić?

Skoro omówienie mechanizmów wykorzystywanych w tego typu obiektach już za nami – pora przejść do kolejnej klasyfikacji, która bierze pod uwagę ich lokalizację. Z kolei w tej materii możemy mówić aż 3 różnych typach systemów. Wyróżniamy bowiem:

  • Naziemny system tarasowy, czyli najpopularniejsze rozwiązanie, które – jak łatwo się domyślić – montuje się bezpośrednio na odpowiednio przygotowanym gruncie. 
  • Nadziemny system tarasowy, czyli alternatywa dla wspomnianej powyżej opcji, którą to umieszcza się na pewnej wysokości od gruntu. Takie podejście jest szczególnie wskazane, jeśli taras ma się stać naturalnym przedłużeniem domu, którego podłogi (oraz np. wejścia) znajdują się na określonej wysokości.
  • System tarasowy nad pomieszczeniem, czyli obiekt znajdujący się znacznie wyżej, którego fundament stanowi element domu. Sprawdza się, jeśli Twój ogród jest za mały, aby znaleźć w nim dodatkową przestrzeń na taras.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę podczas wyboru systemu tarasowego?

Oprócz mechanizmów umożliwiających otwieranie drzwi bądź okien (jeśli takie w ogóle zagoszczą na tarasie) oraz sposobu ich instalacji – należy przyjrzeć się również innym elementom wykończenia.

Podczas wyboru tarasu bądź pergoli weź pod uwagę rodzaj zastosowanego zadaszenia, a także zastanów się, czy chcesz, aby zagościły w nim dodatkowe akcesoria. Odpowiedni dobór tych elementów sprawi, że Twoja wymarzona przestrzeń stanie się bardziej wszechstronna, a Ty będziesz w stanie korzystać z niej nie tylko, gdy na zewnątrz będzie ciepło.

Tarasowe systemy od Tarasola. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

W ramach asortymentu marki Tarasola dajemy Ci dostęp do imponującej oferty produktów, które z łatwością możesz dopasować zarówno do swoich preferencji, docelowej lokalizacji, jak i posiadanego budżetu. Posiadamy kilkanaście gotowych rozwiązań, które są w pełni konfigurowalne, a co za tym idzie – dają Ci szerokie możliwości personalizacji.

Możesz decydować m.in. o tym, czy Twój system:

  • Przedłuży Twój dom, czy będzie stanowił osobną i niezależną konstrukcję.
  • Będzie w całości zabudowy, czy też pozostanie otwarty.
  • Zostanie wyposażony w stylowe przeszklenia, lamele, czy shuttersy.
  • Wzbogacisz go promiennikami ciepła, systemami audio, oświetleniem bądź czujnikami.

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę