Klient: Indywidualny Biznesowy

Czym zabudować boki tarasu?

W tekście znajdziesz informacje w jaki sposób i czym skutecznie zabudować boki tarasu. Zasłony, markizy, Shuttersy, Rolety a może zabudowa szklana? Zapraszamy do lektury!

Zasłony na taras z materiału – najtańszy sposób zabudowania boków tarasu

Najważniejszym elementem podczas wyboru zasłon, powinna być ich funkcjonalność. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy mają zasłaniać nas jedynie przed sąsiadami, czy też chronić przed deszczem lub słońcem. Warto wiedzieć, że zbyt duże nasłonecznienie tarasu może sprawić, że zasłony wyblakną. Zaleca się wybrać jasny kolor zasłon. Lepiej odnajdą się w otoczenia drewna i zieleni.

Tkaninowe zasłony tarasowe są najczęściej stosowanym rozwiązaniem, ponieważ są niedrogie, do tego  łatwe w montażu i demontażu.

Jaki materiał na zadaszenie tarasu? ←←←sprawdź!

Markizy boczne – skuteczne zbudowanie boków

Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie markiz po bokach tarasu. Markizy to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów uzyskanie cienia, osłony przed sąsiadami i nadania niepowtarzalnego stylu tarasowi.

Markizy są łatwe w montażu i wymagają jedynie minimalnej konserwacji. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak: aluminium, włókno szklane lub tkanina.

Aluminium jest mocne, ale ciężkie; włókno szklane jest lekkie, ale nie tak wytrzymałe jak metal. Natomiast tkanina oferuje połączenie trwałości i lekkości, dzięki czemu idealnie nadaje się do zadaszenia dużych powierzchni, takich jak tarasy lub pokłady

Shuttersy – przesuwne okiennice od Tarasola

Ciekawym rozwiązaniem są tzw. shuttersy, czyli przesuwne okiennice. Specjalne panele są zbudowane z lameli, które umożliwiają zmianę kąta nachylenia. Dzięki temu, mamy możliwość kontroli nad światłem słonecznym. Co więcej, panele są podzielone na dwie sekcje, dzięki czemu możemy oświetlić ten obszar tarasu, na którym nam zależy.  

Shuttersy są zamontowane w systemie kaskadowym, dlatego też mogą się zsuwać w jednym kierunku lub symetrycznie w obie strony. Takie rozstawienie pozwala wpuścić więcej światła i sprawia, że przestrzeń wydaje się większa. 

Jak osłonić taras? ←←← Sprawdź!

Rolety 

Ciekawym rozwiązaniem dla osłony boków tarasu są rolety. Dobrze chronią przed słońcem, wiatrem i deszczem. Co istotne, Tarasola montuje specjalne wkładki PVC, dzięki nim tkanina w prowadnicach bocznych wytrzymuje silne podmuchy wiatru. Rolety są sterowane automatycznie – za pomocą pilota. Systemy rolet są dobierane, indywidualnie do projektu.

Zabudowa szklana

Jedną z najlepszych opcji do zabudowy boków, jest system szklanych paneli przesuwnych. Ściany są zbudowane ze szkła o grubości: 8, 10, 12 mm. Panele skutecznie chronią przed wiatrem, deszczem, śniegiem. Dzięki nim można wydłużyć sezon i odpoczywać na tarasie od wczesnej wiosny, do późnej jesieni. Panele można przesuwać, poruszają się za pomocą specjalnych wózków jezdnych, które są zamontowane na profilu aluminiowym (cztero lub pięciotorowym). Warto zaznaczyć, że panele po zamknięciu są niewidoczne.

Drewniane panele 

Tanią opcją osłonięcia tarasu są panele drewniane – ażurowe lub pełne. Montaż jest bardzo prosty – mocuje się je za pomocą śrub przytwierdzonych do betonowej płyty tarasowej lub betonowych kolumn. Panele można też zamontować poprzez przytwierdzenie do metalowych kolcy wbijanych w ziemię.

Sposób ten nie jest klasyczną zabudową tarasu. Jednak roślinny to świetna opcja na osłonięcie tarasu przed słońcem oraz sąsiadami. W tym celu, najlepiej sprawdzają się tzw. ogrody wertykalne, czyli pionowe instalacje roślinne o dowolnej powierzchni i kształcie. Rozwiązanie jest dedykowane dla balkonów i niewielkich tarasów.

Ogród wertykalny, czyli naturalna zabudowa boków tarasu

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę