Klient: Indywidualny Biznesowy

Salon z wyjściem na taras

Jak zaaranżować salon z wyjściem na taras? Najważniejszym elementem jest zachowanie spójności aranżacji. W artykule znajdziesz informacje, w jaki sposób dobrać podłogę i meble tarasowe. Na końcu tekstu podpowiadamy, czy warto budować zadaszenie dla połączonego salonu z tarasem. 

Jak zaaranżować salon z wyjściem na taras? 

Połączenie tarasu z salonem to obecnie gorący trend wnętrzarski. Rozwiązanie jest bardzo popularne, szczególnie w nowoczesnych domach. Połączony taras z salonem to nie tylko większa przestrzeń, ale i duża dawka światła.  

Jak efektownie urządzić taras z połączonym salonem? Istotną kwestią jest spójność i odpowiednie dopasowanie – mebli, podłogi, roślinności. Nie należy mieszać stylów – materiały powinny być w zbliżonej kolorystyce, strukturze i jakości.

  • Podłoga na tarasie powinna być w podobnym stylu, jak ta w salonie. Warto postawić na zaimpregnowane drewno.  
  • Meble tarasowe nie mogą odbiegać w swojej stylistyce od tych salonowych. W przypadku domów tradycyjnych, dobrą opcją będą meble metalowe, rattanowe, drewniane. Do nowoczesnych, minimalistycznych budynków, pasują meble o prostej formie i niewymuszonej elegancji.  
  • Ilość światła niekiedy może przeszkadzać. W tym celu należy się zastanowić nad roletami, żaluzjami lub zasłonami. 

Przeszklone drzwi i duże okna – spójność między salonem, a tarasem

Duże okna powodują, że wnętrze salonu się powiększy. Przeszklone ściany sprawią wrażenie, że granica między wnętrzem, a ogrodem zostanie zatarta. W przypadku dobrze zaprojektowanego ogrodu widok może dawać dużo przyjemności. 

Jak zaaranżować nowoczesny ogród? ←←←sprawdź!

Szklane drzwi przesuwne między salonem, a tarasem zatrą granicę między obydwoma przestrzeniami. W tym przypadku, istotną kwestią jest zachowanie ciągu komunikacyjnego. Nie warto bowiem zasłaniać wejścia meblami.  

Jaką wybrać podłogę na taras z salonem?

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie naturalnych materiałów, lub takich które wyglądają na naturalne. W przypadku drewna warto postawić na dąb lub drewno impregnowane. Dzięki impregnacji podłoga będzie odporna na zmiany temperatur lub deszcz (w przypadku braku odpowiedniego zadaszenia). 

  • Drewno na taras – najlepszym wyborem jest drewno klasy premium. Deski z drewna egzotycznego: bangkirai, cumaru, ipe, itd. wyglądają ładnie, a co najważniejsze są trwałe. W wersji budżetowej warto zastanowić się nad panelami tarasowymi. 
  • Płytki tarasowe – wartą rozważenia opcją jest gres drewnopodobny lub klasyczne mrozoodporne płytki tarasowe. Co istotne, płytki powinny być antypoślizgowe. 
  • Kamień na taras – powinien być odporny na mróz. Najlepiej sprawdzi się granit (nie wchłania wody).

Jak zabudować taras? ←←←sprawdź!

Połączony taras z salonem – z dachem czy bez?

Czy warto zadaszyć taras połączony z salonem? Zadaszenie tarasu ma duży wpływ na ochronę mebli i podłogi przed warunkami atmosferycznymi. Gwarantuje cień i ochronę przed deszczem. Zabezpiecza także okna przed zabrudzeniami. Co istotne – zadaszenie tarasu nie ma wpływu na aranżację i spójność połączonej przestrzeni z salonem. 

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę