Klient: Indywidualny Biznesowy

Hydroizolacja tarasu – na co zwrócić uwagę?

Warunki atmosferyczne, takie jak śnieg, czy deszcz mogą niszczyć balkon lub taras.  Przenikanie wody powoduje gnicie elementów konstrukcyjnych, zmniejsza trwałość i wpływa na wygląd. 

Jedną z przyczyn niszczenia się tarasów jest niedostateczna hydroizolacja. Do najpopularniejszych materiałów, które pomogą ochronić taras, należą: 

  • Folia w płynie
  • Izolacja dwukomponentowa
  • Folia z włókniną polipropylenową 
  • Flexo izolacja w płynie

Folia w płynie, czyli izolacja jednokomponentowa

Folia w płynie jest najprostszym rozwiązaniem. Jest najlepsza do tarasu z betonu. Przed użyciem, należy wymieszać substancję i nałożyć ją za pomocą pacy lub wałka na powierzchnię tarasu.

Co ważne, zaleca się nałożenie minimum dwóch warstw folii. Każda z warstw schnie od 4 do 8 godzin. Przed układaniem właściwego podłoża (np. płytek) należy odczekać co najmniej 20 godzin.  

IZOLACJA DWUKOMPONENTOWA SZTYWNA

Izolacja dwukomponentowa najlepiej sprawdza się w przypadku tarasu gruntowego. Ze względu na skład preparatu – mieszankę minerałów i tworzyw sztucznych blokuje wodę, chroni przed mrozem. Umożliwia też dyfuzję pary wodnej, dzięki zaizolowana powierzchnia może wyschnąć. 

Izolacja dwukomponentowa wymaga dokładnego wymieszania. Podobnie jak folia w płynie schnie nawet do 8 godzin. W tym przypadku również są potrzebne minimum dwie warstwy hydroizolacji. 

Flexo-Izolacja 

Flexo izolacja zalecana jest podczas remontów tarasu. Preparat pozwala nałożyć nową warstwę izolacji, bez zrywania poprzedniej. Polimerowo-cementowa receptura nie wymaga gruntowania. Co więcej, pozwala na dyfuzję pary wodnej i nie wymaga mostkowania rys do 2 mm. 

Flexo izolacja szybkie schnie – ok 4 godziny. Można ją położyć na prawie wszystkich nawierzchniach – betonie, płytach betonowych itd. 

Hydroizolacja tarasu z podłożem drewnianym 

Hydroizolacja dla tarasu drewnianego powinna mieć w składzie polimery, które ochronią podłoże przed słońcem, mrozami. Co więcej, izolacja z polimerami opóźni proces starzenia oraz sprawi, że podłoga będzie bardziej odporna na uszkodzenia. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru izolacji? Istotnym czynnikiem jest przyczepność, szybkość schnięcia. Dobra izolacja nie powinna także wymagać długiego procesu gruntowania. Warto też sprawdzić, czy izolacja nie zawiera rozpuszczalników i bitumów, które wydzielają nieprzyjemny zapach podczas nakładania. 

Zaprojektuj swoją wymarzoną tarasolę